Kultové Mustangy obsadili Kúpeľný ostrov

  • História
  • 1. augusta 2011, 11:02
  • Autor:Igor Paulech

PIEŠŤANY – Víkend na trenčianskom letisku patril legendárnym autám a samozrejme ich hrdým majiteľom. Konalo sa tu v poradí už štvrté stretnutie milovníkov kultových vozidiel značky Ford Mustang. Na záver prehliadky nablýskaných tátošov prišlo počas spanilej jazdy niekoľko desiatok týchto automobilov aj do Piešťan.

Zraz Mustangov Slovenska je najväčším stretnutím majiteľov kultových áut Ford Mustang s fanúšikmi tejto automobilovej značky. Americké automobily za patričného hukotu motorov obsadili Kúpeľný ostrov minulú sobotu podvečer. Niekoľko desiatok starších, ale aj úplne najnovších modelov pritiahlo pozornosť kúpeľných hostí, návštevníkov a obyvateľov Piešťan.

Prvý sériový Ford Mustang uzrel svetlo sveta počas autosalónu v New Yorku, a to v roku 1964. Typickými znakmi týchto vozidiel, ktoré sa zachovali do dnešných dní, boli dlhá predná kapota, krátka zadná časť a trojica zadných svetiel. Meno, ako by sa zdalo, nie je odvodené od divoko žijúcich koní, ktoré sú symbolom slobody a voľnosti, ale od stíhačky P-51 Mustang. Prvé vozidlá sa dostali v USA do predaja 17. apríla 1964. Za prvých dvadsaťštyri hodín americkí predajcovia podpísali 22-tisíc záväzných objednávok. Ceny sa vtedy pohybovali od 2400 dolárov za model. Predaj bol hneď od počiatku podporený masívnou reklamnou kampaňou. Ford zadal celostránkové reklamy v 2700 novinových tituloch a reklamné spoty do 150 najsledovanejších amerických televíznych staníc. Modely Mustangov ľudia mohli vidieť na aj na najväčších amerických letiskách a v takmer dvesto hoteloch po celých štátoch.
Viac sa dočítate v pripravovanom vydaní Piešťanského týždňa.
((myvideo:1))


0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema