Kajakár Mário Janča majstrom sveta!

• 1. augusta 2011, 12:37
  • Autor:Š. Gregorička

PIEŠŤANY – Piešťanský šport sa môže pochváliť ďalším majstrom sveta. Pričinil sa o to juniorský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Mário Janča. Kajakár Sĺňavy Piešťany si spolu s Viktorom Deminom z Komárna v poslednú júlovú nedeľu vybojoval na juniorských majstrovstvách sveta v nemeckom Brandemburgu titul svetového šampióna v K2 na 500 metrov. Navyše deň predtým získala táto dvojica na tisícmetrovej trati striebornú medailu.

Na kilometri zaostal v sobotu slovenský dvojkajak za víťaznou nemeckou dvojicou Rendschmidt, Liebscher o vyše tri sekundy a musel sa uspokojiť so striebornou medailou. Viktor Demin s Máriom Jančom si to vynahradili v nedeľu, keď zvíťazili vo finále na polovičnej trati. O tom, že môžu získať zlaté medaily, presvedčili svojich súperov už vo vyraďovacích bojoch. V rozjazdách boli druhí, no semifinálovú jazdu vyhrali a prvú priečku si potom zopakovali aj vo finále.

Viac sa dočítate v pripravovanom vydaní Piešťanského týždňa.