Pátrači hľadajú 25-ročného Piešťanca

  • Spravodajstvo
  • 25. júla 2011, 14:02
  • Autor:(vd)

PIEŠŤANY – V Piešťanoch sa v pondelok 25. júla na poludnie začala rozsiahla pátracia akcia po 25-ročnom nezvestnom kajakárovi T. K. z Piešťan. Ten zmizol v sobotu okolo obeda po tom, čo sa v starom koryte Váhu pri Hornej Strede prevrátili dva kajaky. Jeden muž – 36-ročný Piešťanec J. K. pritom prišiel aj napriek resuscitácii leteckých záchranárov z Trenčína o život. Ženu, ktorú nevedela plávať, zachránili. Podľa informácií piešťanských hasičov, ktorých zavolali k zásahu ešte v sobotu popoludní, druhý kajak objavili ľudia vo Váhu. Plavidlo smrti odtiahli do Lodenice, odkiaľ si ho prevzala polícia.

Štyri člny s hasičmi, potápačmi i kynológmi so psom vyrazili na poludnie od Krajinského ku Kolonádovému mostu a ďalej. Podľa záchranárov z Komplexnej centrálnej záchrannej služby v Gabčíkove, nádej na nájdenie tela 25-ročného Piešťanca, ktorý zmizol vo vlnách silno plynúcej rieky v sobotu 23. júna je veľká. Do akcie boli zapojení okrem potápačov aj hasiči z Piešťan i Trnavy. Na jednom z člnov sa nachádzal vycvičený nemecký ovčiak.  Kým člny brázdili vody Váhu, po ľavom brehu rieky sa vydali pešou chôdzou policajti. Tí prehľadávali breh rieky až k hati.
((myvideo:1))
Viac sa dočítate v pripravovanom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela