Krása a čaro Orientu v Piešťanoch

  • Spravodajstvo
  • 25. júla 2011, 15:40
  • Autor:

Každá žena túži byť krásna ako bohyňa, ohybná ako osika, zvodná ako víla, čo utancuje chlapa až k šialenstvu. S troškou nadsádzky by sa dalo povedať, že takúto schopnosť majú orientálne brušné tanečnice. Veď nebyť zvodnej Salome, sotva by roztopašný Herodes splnil želanie krutej Herodiady… V pripravovanom vydaní Piešťanského týždňa si môžete prečítať rozhovor s Kamilou Bzduškovou, ktorá ako zvodná Sahar vedie brušné tanečnice zo skupín Shams a Amira bellydance.

Pár spomienok futbalových pamätníkov z ModrovejĽudia z Modrovej si pripomenuli šesťdesiat rokov od chvíle, kedy sa v tejto obci začal hrať organizovaný futbal. Pri tejto príležitosti obec vydala publikáciu, v ktorej sú okrem iného zachytené aj spomienky tých, ktorí strávili na zelenom trávniku a s futbalovou loptou mnoho rokov. Knižku, ktorá mapuje šesť desaťročí futbalu v Modrovej zdobia aj mnohé fotografie. Krstným otcom publikácie sa stal strelec víťazného gólu proti Barcelone v Pohári víťazov pohárov z roku 1969 Ján Čapkovič. Krstilo sa originálne – posekanou zelenou trávou z futbalového trávnika.

Matej Rusnák by si chcel vyskúšať maratón v SingapureOdchovanec piešťanskej Sĺňavy kanoista Matej Rusnák sa v súčasnosti na „domovskej vode“ pripravuje na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v polovici augusta v maďarskom Szegede. Farby Sĺňavy posledne reprezentoval aj na majstrovstvách Európy v Záhrebe, kde vo finále skončil v C1 mužov do 23 rokov na 1000 metrov siedmy.

Receptár Monsalvy: Gaštan TortaPre milovníkov sladkých dobrôt sme v spolupráci s piešťanskou cukrárňou Monsalvy pripravili seriál fotoreceptov. Tentoraz si môžete vystrihnúť a založiť recept na gaštanovú tortu.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema