Po prevrátení kajakov vo Váhu zahynul muž

  • Spravodajstvo
  • 23. júla 2011, 19:21
  • Autor:SITA, P.J.

HORNÁ STREDA – V starom koryte Váhu v oblasti Hornej Stredy dnes prišiel o život 36-ročný muž potom, ako sa tam prevrátili dva kajaky. Posádkam prišli na pomoc aj trenčianski vrtuľníkoví záchranári, ktorí pristáli priamo na štrkovom ostrove vo Váhu.

Z vody najprv lovili mladú ženu, ktorá nevedela plávať. Po nej vytiahli aj 36-ročného muža z Piešťan, ktorého leteckí záchranári okamžite resuscitovali. Tá však nebola úspešná, muž zraneniam podľahol. Po ďalšom mužovi z kajaku ešte na mieste pátrali záchranári.
 
Mladého muža, ktorý sa stratil po prevrátení dvoch kajakov v starom koryte Váhu v oblasti Hornej Stredy, sa doposiaľ nepodarilo nájsť. "Pátranie na vode bolo nateraz ukončené, zatiaľ bezvýsledne. Pokračuje pátranie na brehoch rieky, aj s využitím vrtuľníka," uviedla trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. Hľadaný má 25 rokov a mohol sa vlastnými silami dostať na breh nižšie po prúde rieky. Udalosť si už vyžiadala život druhého 36-ročného muža. Posádkam lodí prišli na pomoc aj trenčianski vrtuľníkoví záchranári, ktorí pristáli priamo na štrkovom ostrove vo Váhu. Z vody najprv lovili mladú ženu, ktorá nevedela plávať. Po nej vytiahli aj spomínaného 36-ročného muža z Piešťan, ktorého leteckí záchranári okamžite resuscitovali. Tá však nebola úspešná, muž zraneniam podľahol.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana