Modrovčania kopú do lopty už 60 rokov

  • Spravodajstvo / Región
  • 19. júla 2011, 09:04
  • Autor:Igor Paulech

PIEŠŤANY/MODROVÁ – Obyvatelia obce Modrová si minulý týždeň pripomenuli jedno významné výročie. Ubehlo už šesťdesiat rokov od momentu, kedy sa tu začal hrať organizovaný futbal. Pri tejto príležitosti obec vydala publikáciu, v ktorej sú spísané výsledky, kronika, ale najmä nevšedné zážitky zo zeleného trávnika. Knižku pokrstil trávou z futbalového ihriska Ján Čapkovič, strelec víťazného gólu proti Barcelone v Pohári víťazov pohárov z roku 1969.

„Prvými borcami na scéne“ boli od roku 1951 v Modrovej členovia športovej organizácie Sokol Modrová. O založenie a fungovanie mužstva sa tu pričinili mnohí športoví nadšenci. Starosta obce Marián Lacko vyzdvihol najmä Jozefa Lehutu, jeho syna Miroslava a Petra Heska.
Nielen tí si zaspomínali na dni plné futbalu, kedy im prišli fandiť takmer všetci z dediny. V publikácii Hrané s radosťou si ľudia môžu prostredníctvom rozhovorov pripomenúť ako sa hrával futbal v Modrovej.

„Okrem kroník sme sa snažili nájsť a prepísať z rôznych rozhovorov mnohé perličky, zaujímavosti, ktoré boli zachované iba v pamäti bývalých hráčov a funkcionárov. Za všetky je to napríklad udalosť zo sedemdesiatych rokov, kedy na ihrisko nechceli pustiť Róberta Kováča, a to kvôli dlhým vlasom,“ povedal autor knihy Marián Lacko ml.

Víkendové oslavy šesťdesiatin modrovského futbalu vyvrcholili samozrejme na zelenom trávniku, na ktorom sa stretlo niekoľko družstiev v priateľských zápasoch.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko