Dostihy húpacích koní sledovali z plnej tribúny

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 19. júla 2011, 10:31
  • Autor:vd

VRBOVÉ – Najrýchlejšieho džokeja Veľkej Vrbovskej – Miroslava Vajdu z Bellovej Vsi ofukovali členkovia Kriaku na stupni víťazov vysávačom. Na celé dostihy aj slávnostný ceremoniál sa dívali ľudia z preplnenej tribúny na futbalovom štadióne vo Vrbovom.

„Toto je absolútna novinka, ešte nikdy sa dostihy, ani Formula 0, kde je pilot mimo cocpitu,  neuskutočnili na veľkej ploche futbalového štadióna rovno pod tribúnou,“ prezradili bratia Jobusovci. V tohtoročnej veľkej Vrbovskej sa najviac darilo už spomínanému Miroslavovi Vajdovi, ako druhý sa prehúpal do cieľa Bratislavčan Lukáš Lacko – gajdoš z ranču Spojené huky a tretí skončil Juraj Míšaný, ktorý pretekal za stajňu Dva gaštanové kone.

Pár desiatok minút po dostihoch si diváci užili koncert kapely  Záhradné domčeky, kde sa Vrbovskí víťazi  Jobusovci a Roman Klčo prezentovali na špeciálnych záhradkárskych nástrojoch, prerobených na hudobné.  Braňo hral na jednotnej roľníckej gitare vyrobenej z rýľa, basgitara Romana Klča bola z krompáča a Andrejova pestrá zostava bicích obsahovala aj lopatky, sudy a krhlu. Alternatíva ako vyšitá. Také boli Vetry – alternatívne – rodinne – priateľské.
Atmosféru tohtoročných Vrbovských vetrov i rozhovor s Braňom Jobusom si budete môcť pozrieť v pripravovanom videu.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana