Kniha týždňa: S jedním uchem naveselo

  • Kultúra a spoločnosť
  • 18. júla 2011, 09:47
  • Autor:M. Gajdošíková

Zorientovať sa v množstve ponúkaných titulov súčasného knižného trhu je niekedy veľmi náročné. V spolupráci s kníhkupectvom Bene Libri vám pomôžeme vybrať si ten najzaujímavejší v rubrike Kniha týždňa. Tento týždeň dávam do pozornosti skvelého prozaika Petra Šabacha a jeho zbierku poviedok S jedním uchem naveselo.

V poviedkach nenájdeme srdcervúce drámy. Príbehy sú veľmi živé a svoje historky nám autor podáva láskavým humorom. Občas nás tento zručný poviedkar privedie až k dojatiu.

Peter Šabach napísal viacero výnimočných kníh. Dovolím si spomenúť napr.: Šakalí léta, Hovno hoří, Opilé banány, Občanský průkaz … Podľa námetov autorových kníh bolo natočených niekoľko úspešných filmov: Šakalí léta, Pupendo, Pelíšky, Občanský průkaz. Ak máte radi druh humoru ako v uvedených filmoch, tak sú knihy Petra Šabacha určené práve pre vás.

Peter Šabach je pre slovenských čitateľov stále pomerne neznámym spisovateľom napriek tomu, že filmy podľa jeho námetov určite viacerí poznáme.

Knihy si môžete zakúpiť v Kníhkupectve BeneLibri, Winterova 31(bývalý Mliečny bar), Piešťany. Tel: 033/7730541

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika