Blog Jaroslava Poturnaja: Vrbovské vetry – Traja herci a hra

  • Blogy / Blogy
  • 18. júla 2011, 08:27
  • Autor:

Základná informácia: Divadelný súbor z Púchova HOMO FUFE uvádza hru, v ktorej sa strieľa. Škandál Michele de Gelhderode: Derniera. To som vedel,keď som sa vybral do kinosály vo Vrbovom.

Popradskí herci zahrali trochu nezvyčajnú hru. Hru o hre, kde herci hrajú svoju hru poslednýkrát. Takže môžeme vidieť aj ich osobné konflikty a nahliadnúť im do súkromia. Nezvyčajná je tu aj úloha šepkárky. Šepkárku obyčajne na scéne nevidíme, ale tu je jej úloha rovnocenná s hlavnými postavami deja. Tu hrá svoju úlohu aj na otvorenej scéne aj v obecenstve. Všetky úlohy boli presvedčivo zahraté a to tak, že obecenstvo takmer nedýchalo. Boli aj patrične ohodnotení dlhotrvajúcim a opakujúcim sa potleskom.

Bohužiaľ, ich mená neviem, lebo žiaden plagát s menami uverejnený nebol. Osobne ma najviac zaujala práve herečka hrajúca šepkárku. Réžiu mal režisér Anton Šulík a aj scéna bola úžasná. Určite to stálo za videnie a verím, že týchto divadelníkov ešte uvidím. Myslím si,že majú pred sebou peknú umeleckú budúcnosť. Hrali so srdcom a láskou a bolo vidieť, že herecké umenie berú vážne.

Bolo to aj jedno z posledných sprievodných podujatí Vrbovských vetrov, ktoré prebiehajú od pondelka, teda piaty deň. Za zvláštnosť v dnešnej dobe tu treba podotknúť ešte jeden fakt. Všetky tieto sprievodné podujatia boli zdarma. Kultúra vo Vrbovom žije aj vďaka bratom Jobusovcom a ešte pár obetavým ľuďom.

Na záver citát klasika: "Netreba nariekať, že je tma, ale lepšie je zažať sviečku."

0 Shares

Najnovšie správy

Január sa končí a s posledným najchladnejším mesiacom roka prichádzajú niekedy až horúce chvíle odovzdávania polročných vysvedčení. Prajeme drobčekom, väčším…
  • 31.01.2023, 09:18
  • Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Spravodajstvo
Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana