Vrbovské vetry a mladí umelci z Vrbového

  • Blogy / Blogy
  • 15. júla 2011, 15:45
  • Autor:

Braňo Jobus dal vo štvrtok večer na Vrbovských vetroch šancu mladým umelcom z Vrbového, ktorí nám zahrali vážnu hudbu a mohli sme počuť aj operné árie.

Absolventka muzikálneho konzervatória Peťa Breče nám predviedla pekné operné árie a svoj úžasný hlas. Okrem toho aj celý večer moderovala. Bola na to dobre pripravená a ku každému učinkujúcemu pridala navyše nejakú informáciu. Napríklad klavíristka Ľubica Varhaníková spávala už tri dni vopred u Peti, aby si mohli svoju partitúru dôkladne nacvičiť. Bolo to aj počuť. Hoci na pódium prišla na barlách, jej klavírnemu umeniu to nič neubralo. Whisky – spevák zo Slobodnej Európy – jej skromne pomohol vyjsť po schodíkoch na pódium. Whisky pomáha rovnako Braňovi organizovať celý festival a dbá na správny chod všetkého.

Keď prišla na pódium flautistka Martina Kostolanská a začala hrať, tisli sa mi do očí slzy. Slzy radosti… Ani neviem, ako sa to stalo. Nejako mi hrou pripomenula starý dobrý Jethro Tull a Iana Andersona. Nezabudnuteľný bol aj operný spev Mareka Tokoša a hlavne pieseň Rodný môj kraj. Martin Král sa predstavil hrou na gitare. Mal trochu trému, ale ani sa mu nečudujem pred toľkými ľuďmi vystupovať v jeho veku.

Na záver sa k mladým talentom ešte pripojili speváčky Júlia Zemanová a Judita Braunerová. Všetci zožali zaslúžený potlesk. Hrali od srdca a pekne. Držím im palce a verím, že ešte budeme o nich počuť.

Nevadilo mi potom,že pršalo. Mal som slnko v duši.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema