Jana Juricová preberala cenu za asistencie Američana Agassiho

  • Šport / Tenis
  • 15. júla 2011, 13:58
  • Autor:Štefan Gregorička

PIEŠŤANY – Vyrastala na piešťanských tenisových dvorcoch spolu s Magdalénou Rybárikovou. Vo svojej zbierke má aj titul majsterky Európy do 14 rokov, ktorý získala v roku 2001 s Jarmilou Gajdošovou v San Reme. Hrala na mládežníckych ME i MS, vo FED-cupe proti Srbsku a v ženskom svetovom rebríčku bola vo štvrtej svetovej stovke. V roku 2008 však odišla študovať politickú ekonómiu na univerzitu v americkom Berkley, takže sa zo svetových dvorcov vytratila. O kom je reč? No predsa o 23-ročnej Jane Juricovej, ktorá sa už po druhý raz po sebe stala tenisovou akademickou majsterkou USA.

„Jana bola veľmi nádejnou hráčkou a v ženskom svetovom tenise to mohla dotiahnuť ďaleko. Dala však prednosť štúdiu, čo treba rešpektovať. Pre slovenský ženský tenis je to však strata," povedal na okraj jej úspechu prezident STZ Tibor Macko, ktorý ju pred odchodom do USA  trénoval.
Druhý titul si Juricová vybojovala v tomto roku na majstrovstvách NCAA v Kalifornii. Jana figurovala v rebríčku na prvej priečke, preto bola  nasadená ako turnajová jednotka. Na univerzitnom šampionáte  hralo 64 najlepších tenistiek z vysokých škôl  z celých USA. Jana na ceste za titulom univerzitnej majsterky USA v dvojhre postupne zdolala Zsilinszkú (Duke) 6:2, 6:0, Matherovú (Florida) 6:2, 6:2, Gulliksonovú (Georgia) 6:3, 6:0, v semifinále si poradila s Barteovou zo Stanfordu 6:7, 7:5, 7:6 a vo finále zdolala ďalšiu reprezentantku Stanfordu, Stancey Tanovú  6:0, 7:6. Juricová tak  získala počas svojho pôsobenia v USA už tretí titul majsterky NCAA. V roku 2009 bola prvá vo štvorhre a vlani vyhrala na halových majstrovstvách  dvojhru.

Viac sa dočítate v pripravovanom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 8. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko