Blog Jaroslava Poturnaja: Vrbovské vetry a traja primátori

  • Blogy / Blogy
  • 15. júla 2011, 08:51
  • Autor:

Priamo na vlastné oči som mal možnosť vidieť diskusný program Pod lampou s moderátorom Štefanom Hríbom vo Vrbovom. Vzácnymi hosťami boli primátori Piešťan,Trenčína a Vrbového. Boli to páni Remo Cicutto, Richard Rybníček a Ján Jánoška.

Rozoberali sa rôzne veci. Prečo má Trenčín kúpalisko bez vody, prečo kúpalisko Eva v Piešťanoch sa ledva dalo do prevádzky – aj to len čiastočne. Prečo nefunguje už roky kúpalisko Sĺňava. Prečo je v Trenčíne veľká diera v zemi a čo s ňou. Na tieto chúlostivé témy sme dostali aj patričné odpovede. Zaujímavý je aj osud kultúrneho domu vo Vrbovom. Vlastnia ho odborári už neexistujúcej fabriky a chystajú sa ho odpredať mestu za 100 000 eur. Predtým pýtali 300 000. Padali rôzne otázky. Zaujímavú otázku im položil Braňo Jobus: "Kedy ste boli šťastní aspoň tri sekundy za čias svojho primátorovania?"

Vyšlo z toho, že najšťastnejší človek je vlastne Braňo sám, ktorý okrem toho, že chodí do práce pravidelne, si robí, čo chce a plní si svoje sny. Celá debata bola odľahčená jeho srdečným a uprimným vzťahom k ľuďom. Na vážne veci sa odpovedalo vážne, ale nechýbal tu ani humor a srdečný smiech primátorov. Veľmi milá a poučná debata. Záverom sa otázkou pridal i bývalý primátor Vrbového pán Borovský a z otázky bolo vlastne pogratulovanie a želanie súčasným prítomným primátorom všetko dobré.

Pán Hríb miestami nevedel, čo je myslené vážne a čo je už sranda. Veď čo len poviete nato, že Braňo povie Stred sveta je vo Vrbovom a potom to primátor Piešťan odsúhlasí. Pridá, že on ten projekt spolu Romanom Klčom odsúhlasil ako geodet.
   
Úplne na záver si každý mohol zobrať časopis .týždeň zdarma. Doviezol ho tam moderátor Štefan Hríb, ktorý je zároveň aj redaktorom daného časopisu. Prezradím len toľko, že v jeho vnútri je okrem iného rozhovor s jedným mladým človekom na štyri strany Ako sa plnia sny a volá sa Braňo Jobus.

Keby sa ma niekto opýtal, kedy som bol naposledy šťastný ja, tak je to práve teraz na týchto podujatiach Vrbovských vetrov, ktoré prebiehajú tento celý týždeň.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko