Blog Jaroslava Poturnaja: Vrbovské vetry a muflón Anciáš

  • Blogy / Blogy
  • 14. júla 2011, 08:34
  • Autor:

Braňo Jobus si popustil fantáziu a na svete je ďalšie pokračovanie rozprávkovej knihy pre deti i dospelých o muflónovi Anciášovi, ktorý má dobré srdce.Takisto ako aj jeho autor. Ako muflón Anciáš cestoval na Západ – tak sa volá jeho kniha, ktorá vyšla vo vydavateľstve Slovart.

Na pódiu sa stretli známy moderátor literárných relácií Dado Nagy, spisovateľ, hudobník a cestovateľ Pavel Hirax Baričák a hudobník, spisovateľ a aj pravidelný organizátor Vrbobských Vetrov Braňo Jobus. Rozhovorili sa o všeličom možnom, ale bolo vidieť, že sú naladení na rovnakú vlnu. Čuduj sa svete, keď sa začalo hovoriť o muflónovi Anciášovi, zrazu sa ich predstava zhmotnila a muflón Anciáš sa objavil na pódiu v celej svojej kráse. Pozdravil divákov, pousmieval sa na nich, chvíľku tam pobudol a ako prišiel tak aj odišiel.

Braňo nám prezradil,že sa mu plnia postupne všetky sny a má už len jeden nesplnený. Letieť na rakete. Jeho kamarát Pavel Hirax Baričák nám prezradil recept na plnenie snov. Stačí len zavesiť svoj sen "hore", občas naň myslieť a samozrejme urobiť všetko preto, aby sa uskutočnil. Nesmie to len byť taký sen, ktorý by uškodil druhému. Dado Nagy sa horko ťažko dostal k ukážke zo svojej knihy o tučnom a slepom, ktorá je paródiou na krimiromány. Braňo aj s Palom Hiraxom tak zaujímavo rozprávali, že ich nechcel pri tom rušiť.

Po debate nasledoval slovenský film Marhuľový ostrov z kinematografu Bažant, ktorý sa premietal vonku pred kultúrnym domom. Len krátko. Veľa vášne, alkoholu a dobrej muziky. Oplatí sa vidieť, exceluje tam Szidi Tobias. Počasie bolo fantastické, program výborný. Prajem Vrbovským Vetrom dobré počasie, ostatné im priať netreba, všetko majú. Snáď len to, aby sa nikomu nič zlé nestalo. Teším sa na ďalšie večery, ale najviac na hlavný program, ktorý bude už túto sobotu na štadióne vo Vrbovom.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
Dnes je pondelok 6. februára. Tento deň je Svetovým dňom bez mobilu. Meniny má Dorota.
  • 05.02.2023, 22:25
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 6. februára 2023
Meniny má Dorota, zajtra Vanda