Z lesíka pri Červeníku odvážal zraneného vrtuľník

  • Spravodajstvo
  • 12. júla 2011, 11:18
  • Autor:(vd)/Foto HaZZ

PIEŠŤANY – Štyri technické a jeden ekologický zásah, šesť požiarov – to je štatistika výjazdov piešťanských hasičov za posledný týždeň.

Na štátnej ceste za Vrbovým sa v pondelok 4. júla čelne zrazili dve škodovky. Po ôsmej hodine večer vyrážali k autonehode Felicie  s Favoritom traja príslušníci HaZZ, ktorí vykonali na havarovaných autách protipožiarne opatrenia a odstránili vytečené prevádzkové kvapaliny. Pri nehode sa zranila jedna osoba, o ktorú sa postarali záchranári.
V dôsledku nepriaznivého počasia sa minulý utorok v noci na štátnu ceste medzi Modrovou a Starou Lehotou zrútil strom. Hasiči ho popílili a odpratali.

Vážna dopravná nehoda na diaľnici D1 pred čerpacou stanicou pri Červeníku sa stala v utorok 5. júla. V lesíku skončil Seat Toledo s piatimi pasažiermi. Štyria ľahko zranení vyšli z auta prevráteného na boku cez rozbité zadné sklo. Jedného ťažko zraneného človeka museli hasiči uvoľňovať z vozidla hydraulickým zariadením.  Pretože išlo o veľmi vážne zranenia, k tomuto prípadu zavolali leteckých záchranárov. Po stabilizovaní pacienta odviezli do trnavskej nemocnice. Hasiči ešte vykonali na aute protipožiarne opatrenia.

V utorok v noci horela pri rybníku Striebornica Škoda Octavia Scout. Auto bolo pri príchode hasičov celé v plameňoch. Požiar uhasili dvoma prúdmi vody, predpokladaná škoda na majetku predstavuje výšku asi 6 000 eur.

Piešťanských hasičov si v stredu v noci zavolali Hlohovčania na výpomoc pri požiari prístrešku a unimo bunky za reštauráciou Jašter.  Hasiči  vyrážali k požiaru pred pol štvrtou ráno, vrátili sa po piatej hodine. Pri zásahu boli dvaja príslušníci HaZZ z Piešťan s technikou Trakker.
Pri supermarkete Billa v Piešťanoch horel vo štvrtok v noci kontajner. Požiar zlikvidovali traja príslušníci s technikou Atego.

Drevený prístrešok , ktorý zapálil neznámy podpaľač na Prašníku vo štvrtok 7. júla popoludní piešťanskí hasiči už len dohasili. Provizórna stavba v lese, ktorá pravdepodobne slúžila len na pozorovanie zveri nemala veľkú  hodnotu. Neznámemu majiteľovi odhadli škodu na 398 eur.

Nepríjemný budíček mali v piatok ráno na hematologickom oddelení nemocnice Alexandra Wintera v Piešťanoch. Horela a dymila im chladnička.  Požiar zlikvidovali práškovým ručným hasiacim prístrojom a priestory odvetrali.

V piatok večer sa pri Ratnovciach zrazili Škoda 105 a Renault Megane. Pri tejto nehode sa ľahko zranila jedna osoba, hasiči ju uvoľňovali z auta. Následne vykonali protipožiarne opatrenia.

Na Nálepkovej ulici našli piešťanskí mestskí policajti päť fliaš s obsahom nebezpečnej kyseliny soľnej.  Na sobotný nález upozornili aj hasičov, no neskôr sa zistilo, že uzatvorené fľaše si  tam iba odložili pracovníci, ktorí čistia mestské fontány.

Neďaleko priecestia v Krakovanoch začal horieť kamión s naloženým gumeným materiálom. Požiar, ktorý vznikol v pondelok 11. júla okolo pol piatej ráno začal likvidovať práškovým prístrojom vodič kamiónu. Hasiči odpojili batériu a postarali sa o vytečené prevádzkové kvapaliny.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 30. januára. V Piešťanoch sa 30. januára 1911 narodil akademický sochár Valér Vavro. Meniny má Ema.
  • 29.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana