Pudingový tábor aj s Čachtickým hradom

  • Kultúra a spoločnosť
  • 12. júla 2011, 10:09
  • Autor:Viera Mikesková

PIEŠŤANY – „Huráááá prázdniny“, vykríkol asi každý školopovinný žiak a aj mnohí pedagógovia. Mnohým rodičom, ale prázdniny spôsobujú vrásky na čele, ako zabezpečiť svojim ratolestiam vhodný program? Na Základnej škole F. E. Scherera v Piešťanoch sme pripravili na začiatok prázdnin pre deti denný tábor, kde sa ráno deti stretávali a poobede sa rozchádzali.

Počasie nám na začiatku prázdnin trocha „zamiešalo karty“, ale každý deň bol neobyčajný a zaujímavý. Tábora sa zúčastnilo 23 detí, ktoré prežili päť neopakovateľných dní. Jedným z nich bol pudingový deň, keď dievčatá navarili farebný puding s piškótami, ktorý chutil každému a chlapci potom upratovali a umývali riady. Pekné bolo i  športové dopoludnie v telocvični, parku, či  na detskom ihrisku, ale kúzelný bol aj deň na Čertovej peci, či na Čachtickom hrade. Zaujímavé bolo i spoznávanie nášho mesta z vláčika či výletnej lode. Počas týždňa sme nielen cestovali a spoznávali okolie Piešťan, ale  zberali sme i body v rôznych súťažiach a na konci sme boli za  svoje aktivity  odmenení malými vecnými cenami a sladkosťami. Za týždeň sme toho pochodili viac ako za celý polrok. Prichádzali sme domov unavení, ale spokojní a tešili sme sa na ďalší deň.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela