Čangom chodili do roboty aj rodičia režiséra Nvotu

  • Spravodajstvo / Región
  • 12. júla 2011, 14:10
  • Autor:Viera Dusíková/Foto: vd, ed/Video: ed

PIEŠŤANY/VRBOVÉ – Na železničnej trati Piešťany – Vrbové sa v nedeľu opäť po roku prešmirgľovali koľajnice. Historickým vláčikom – motoráčikom, ktorý v šesťdesiatych rokoch vozil ľudí do práce i z práce, ale aj študentov z do školy aj zo školy sa odviezlo v horúcom júlovom úpeku asi 1600 nadšených pasažierov. Ani tropické výstrahy meteorológov ich neodradili od úžasného zážitku – dívať sa z Vrbovského čanga na krajinu a zažiť výnimočnú pol hodinu jazdy, ktorá nám pripomenula, ako pomaly a krásne kedysi plynul čas na ôsmich kilometroch trate. V nedeľu mala zastávky v Trebaticiach a v Krakovanoch.

[author][/author][copyright][/copyright][order]19[/order][galleryimg][/galleryimg]
Na železničnej trati Piešťany - Vrbové sa opäť po roku previezli ľudia v motorovom vlaku Hurvínek. (Foto: Erik Ďuriš)

Členovia občianskeho združenia Čango doviezli motorový vlak, ktorý má prezývku Hurvínek z Púchova, kde staručký červený vozeň M131.1 odpočíva. Na pár hodín ožil džavotom detí, pískaním výpravcu i štikaním lepenkových lístkov za jedno euro. „K lístkom sme rozdávali aj výhernú poukážku na vrbovský dukát. Žrebovalo sa vo vrbovskej stanici. Okrem toho získali aj poukážku na masáž s päťdesiatpercentnou zľavou,“ informoval nás šéf o.z. Čango, Vladimír Vacula. Vláčik sa otáčal štyrikrát a prvú jazdu si za volantom, či skôr za pákami motoráčika užil práve šéf Čanga. Aj o rušňovodiča sa totiž losovalo.

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.
((myvideo:1))
((myvideo:2))
((myvideo:3))

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema