Kniha týždňa: 999 Posledný strážca (Carlo A. Martigli)

  • Kultúra a spoločnosť
  • 11. júla 2011, 08:51
  • Autor:M. Gajdošíková

Zorientovať sa v množstve ponúkaných titulov súčasného knižného trhu je niekedy veľmi náročné. V spolupráci s kníhkupectvom Bene Libri vám pomôžeme vybrať si ten najzaujímavejší v rubrike Kniha týždňa. Tento týždeň dávam do pozornosti úspešný historický triller 999 POSLEDNÝ STRÁŽCA od Carla A. Martigliho.

999 Posledný strážca vás pozýva na výpravu časom, priestorom a tajomstvom ľudského poznania. Priblíži búrlivý život filozofa Mirandolu, veľkej renesančnej osobnosti, a osudy jeho tajomného nebezpečného diela, ktoré malo byť základom jeho životného cieľa: zjednotiť kresťanstvo, judaizmus a islam. V druhej časovej rovine čitatelia sledujú vývoj vo fašistickom Taliansku, keď sa nacisti chceli za každú cenu zmocniť tohto diela a využiť vo svoj prospech.

Autor knihy, Carlo A. Martigli, dlhé roky študoval život Pica della Mirandolu, talianskeho učenca a filozofa.
Aké tajomstvo ukrýva latinský epitaf vytesaný na hrobke Giovanniho Pica della Mirandolu vo Florencii? A prečo bola hrobka v júli 2007 takmer päťsto rokov po smrti filozofa, opäť otvorená?

Uvedenú knihu si môžete zakúpiť v Kníhkupectve BeneLibri, Winterova 31(bývalý Mliečny bar), Piešťany. Tel: 033/7730541

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela