Na vynovenej Teplickej obnovili premávku

  • Spravodajstvo
  • 8. júla 2011, 09:55
  • Autor:ip

PIEŠŤANY – Po ročnej rekonštrukcii včera v poludňajších hodinách obnovili premávku na Teplickej ulici. Komunikácia po celej dĺžke je v predčasnom užívaní, čaká ju ešte kolaudácia. Obnova 820 metrov dlhej ulice stála viac ako dva milióny eur, podstatnú časť peňazí získala radnica z eurofondov.

Okrem iného robotníci zabudovali sem aj chráničku pre kamerový systém mestskej polície. Na rozdiel od minulosti má ulica riadne vyznačené parkovacie miesta. Parkovať sa tu bude zadarmo. Poslanci mestského zastupiteľstva na júnovom rokovaní vyradili Teplickú ulicu zo zóny plateného parkovania. Bolo to z dôvodu, že po použití peňazí Európskej únie nie je možné vyberať poplatok za parkovanie.
Včera pracovníci radnice si prešli celú stavbu a zhodnotili stav ako vyhovujúci, aby mohla byť daná do predčasného užívania.
Robotníci odstránili všetky zábrany, ale aj kopy štrku na Poštovej a Mojzesovej, aby bol možný prejazd touto centrálnou časťou Piešťan. Okrem toho, pred samotnou kolaudáciou ešte bude potrebné odstrániť nedostatky, ktoré spísala Trnavská vodárenská spoločnosť. Pracovníci mestského úradu čakajú ešte podobné vyjadrenie od plynárov.
Dodávateľ musí odstrániť drobné chyby, ako napríklad nedorezanú fóliu pri fasádach domov a iné. V predchádzajúcich dňoch tiež pracovníci osadili informačné tabule pri autobusových zastávkach. „Bol som veľmi prekvapený, že použili staré, teda osadili tie pôvodné. Tabule nie sú majetkom mesta, ale Slovenskej autobusovej dopravy. Nezostáva nám nič iné, ako ich natrieť, aby boli krajšie a zapadli do vynovenej Teplickej,“ povedal vedúci referátu majetku mesta Mestského úradu Piešťany Igor Kováč.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema