Schválili plat pre primátora mesta

  • Spravodajstvo
  • 6. júla 2011, 08:35
  • Autor:Igor Paulech

PIEŠŤANY – Takmer na záver rokovania piešťanského zastupiteľstva sa poslanci zaoberali platom primátora mesta, ktorému priklepli plat vo výške 3456 eur za mesiac.

„Plat primátora nášho mesta pri porovnaní súboru platov primátorov slovenských miest s 10-tisíc až 50-tisíc obyvateľov má priemernú hodnotu. Porovnal som viac ako štyridsať takýchto miest," povedal počas stretnutia zastupiteľstva viceprimátor Timotej Miština. Piešťanskí poslanci podľa odobreného návrhu mestskej rady pridelili Removi Cicuttovi plat vo výške 3456 eur za mesiac.

V bode Rôzne informoval primátor Remo Cicutto v súvislosti s abdikáciou Martina Cifru (nezávislý) na funkciu člena školskej rady Centra voľného času Ahoj, o možnosti zvoliť poslanca Michala Hyneka (SMER-SD) za jeho nástupcu. Tento návrh poslanci podporili. Mestskí poslanci na koniec stretnutia interpelovali mestský úrad a organizácie mesta napríklad v témach funkčnosti fontány pred kinom, ale aj o kontrole čiernych skládok v meste a vyhadzovania odpadkov mimo kontajnerov. Zaujímali sa tiež o chýbajúce vrecúška na psie exkrementy. Okrem toho hovorili aj o možnosti evakuácie obyvateľov Piešťan „za kopec", teda cez Krajinský most.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko