Blog Jaroslava Poturnaja: Fulmaya – Dorotka Nvotová

  • Blogy / Blogy
  • 6. júla 2011, 08:29
  • Autor:

V Piešťanoch sa rozhodla Dorotka prezentovať svoju novú knižku. Na túto prezentáciu som sa veľmi tešil. Fulmaya znamená v nepálčine Kvet lásky.Také divné meno jej dal „brat“ z Nepálu. Ten si ju ako svoju sestru zobral do svojej nepálskej rodiny. Dorotka na oplátku vo svojej cestovnej kancelárii,ktorú nazvala Fulmaya Tour, zamestnala takmer celú jeho rodinu.

Ďalšia jej obdivuhodná aktivita je staranie sa o deti z detského domova v Nepále. Dorotka je veľmi bezprostredná a úprimná. V Piešťanskom infocentre odpovedala na všetky zvedavé otázky. Premietla nám aj nejaké obrázky z jej novej knižky na veľké plátno. Na záver som si dal podpísať aj jej novú knižku,ktorú už som mal zakúpenú dva týždne dopredu. Poprosil som ju ešte o malé foto a Dorotka ochotne súhlasila a vyčarila mi jej pekný úsmev na pamiatku.

Keďže aj ja som sa jej chcel nejako odvďačiť tak som jej daroval DVD z môjho vystúpenia takmer ilegálneho z jazzclubu vo Vrbovom. Tam som sa totiž odhodlal predniesť svoje básne a poviedky. Hudobne mi pri tom pomáhal kamarát,nikto menší ako známy muzikant,Andrej Budislav Jobus z Vrbového.O tom však niekedy inokedy. Dorotke prajem veľa šťastia a dúfam,že sa s ňou ešte niekedy uvidím.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela