Najdlhšiu debatu vyvolala zeleň v časti Malá vrbina

  • Spravodajstvo
  • 5. júla 2011, 09:37
  • Autor:Igor Paulech

PIEŠŤANY – Dlhú diskusiu na ďalšom riadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva rozohrali poslanci počas bodu aktualizácie Územného plánu mesta Piešťany. Spomenuli okrem iných aj topole na sídlisku Heinola, kde je nanešťastie zeleň už z väčšej časti zdevastovaná. Niektorí členovia mestského parlamentu v istej chvíli hodnotili svoje ekologické zmýšľanie za „tmavozelené“. Malá Vrbina by sa podľa rozhodnutia poslancov mala rozdeliť na dve časti.

Pozemky od chodníka smerom na východ by mali slúžiť ako plochy športu a rekreácie, ostatné by mali zostať verejnou zeleňou. "Nemáme právo projektovať tieto hranice, na to existujú odborníci. Na zastupiteľstve sme sa nemali hrať na projektantov. Chcela som dosiahnuť a získať viac informácií z rôznych oblastí, aby sme následne lepšie rozhodli, žiaľ, nepodarilo sa. Nie je to však definitívne, je to návrh mesta, ktorý budú pripomienkovať ďalšie úrady," povedala poslankyňa Mestského zastupiteľstva Eva Wernerová (nezávislá). Podľa nej v mestách je v súčasnosti najcennejšou plochou práve zeleň.
Zmena vo využití sa v tomto bode dotkla aj Vážskeho ostrova, od pozemkov Abdullatifa Rumaiha po južný cíp Lida. "Myslím si, že to malo zostať prírodným územím. To, že tam majú byť rekreačné aktivity, si, samozrejme, všetci želáme. No keď sa pozriete lepšie do regulatívov využitia na rekreáciu a šport, zistíte, že je tam povolené stavať aj stavby s pevnými základmi. Predchádzajúca úprava mne osobne úplne postačovala, ide aj o to, že to je vážske záplavové územie," dodala E. Wernerová.

0 Shares

Najnovšie správy

S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema