Bylinkárka radí: Čaj proti búšeniu srdca

  • Kultúra a spoločnosť
  • 30. júna 2011, 11:11
  • Autor:Anna Kopáčová

Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového sa alternatívnou liečbou zaoberá od chvíle, keď sama potrebovala pomoc. Je držiteľkou certifikátu, ktorý ju oprávňuje pestovať a spracovávať liečivé rastliny. Pozná všetky bylinky, ktoré rastú v našich lesoch, na lúkach i v záhradách.

Bylinky majú významné účinky na srdce. Pomáhajú aj na zrýchlené, nepravidelné búšenie srdca, ktoré sa náhle mení. Môže byť spôsobené užívaním niektorých liekov, kávy, alkoholu, fajčením aj stavmi úzkosti. Okrem byliniek s protikŕčovými, povzbudzujúcimi a sedatívnymi účinkami, ktoré odporúčam, je potrebné vzdať sa kávy a fajčenia a nutná je aj intenzívna liečba úzkosti.

Čaj si pripravíme z 20 g levandule, medovky, hlohu, valeriány a túžobníka. Čajovú zmes premiešame, čajovú lyžičku zmesi zalejeme štvrť litrom vriacej vody, lúhujeme 10 minút. Pijeme ho vždy v pokoji, čerstvo uvarený dvakrát denne. Užívame ho v cykloch – tri týždne každý deň, dva týždne prestávka, opakujeme štyrikrát.

6 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko