Opitý vodič sa zabával driftovaním

  • Spravodajstvo
  • 29. júna 2011, 09:43
  • Autor:sita/pz

PIEŠŤANY/DRAHOVCE – Až policajti zastavili poriadne opitého vodiča, ktorý si v Drahovciach krátil chvíle driftovaním. Policajtov na pomoc privolali miestni obyvatelia.

Policajná hliadka zasahovala v nedeľu po 18.00 hod. v Drahovciach voči vodičovi, ktorý v obci ohrozoval bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Policajtov privolali obyvatelia, ktorí sa cítili ohrození a práve vďaka nim mohla polícia včas zakročiť, skôr než by došlo k nejakej tragédii.

Vodič na Fiate Brava jazdil vysokou rýchlosťou, prudko brzdil a následne uvádzal auto do šmyku. Ohrozoval tak okoloidúcich chodcov a iných účastníkov cestnej premávky. V jeho hazardnom konaní mu zabránila policajná hliadka z Piešťan, ktorá po tom, ako vodiča zastavila, vykonala u neho dychovú skúšku. Pri nej namerali 1,39mg alkoholu (2,9 promile). Polícia vodičovi zakázala ďalšiu jazdu a za priestupok proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke bude riešený v správnom konaní. Tu mu hrozí pokuta až do výšky 1300,-€ a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá až na päť rokov.

0 Shares

Najnovšie správy

Spoločnosť Google sprístupnila štatistiky mobility obyvateľstva pre 130 svetových krajín vrátane Slovenska. Nová „COVID-19 správa o mobilite spoločnosti“ priniesla veľmi…
  • 07.04.2020, 10:56
  • Spravodajstvo
utorok, 7. apríla 2020
Meniny má Zoltán, zajtra Albert