Legendárna Báthoryčka vstúpila do Domu umenia

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 29. júna 2011, 10:02
  • Autor:ip

PIEŠŤANY – Diváci v piešťanskom Dome umenia si mohli pozrieť legendami opradený príbeh uhorskej grófky Alžbety Báthoryovej. Herci z Divadla Nová scéna v Bratislave rozohrali v Piešťanoch príbeh o krvavej šľachtičnej. V hlavnej úlohe sa u nás predstavila Karin Olasová.

Piešťanci videli príbeh o nešťastnej, nemilovanej žene, ktorá nenašla šťastie ani po boku manžela a ani pri milencovi. Legendami opradenú Báthoryčku predstavila dvojica autorov Henrich Leško a Jana Kákošová ako ženu vo svete neprajných mužov. Kulisy, kostýmy, ale aj hudba, či „diabolskí tanečníci" a piesne s temným popevkom dotvárali celkový obraz muzikálu Báthoryčka.
((myvideo:1))
„Mnoho historikov i spisovateľov sa pokúšalo a pokúša odhaliť tajomstvo o čachtickej grófke na základe historických dokumentov a oddeliť pravdu od výmyslu. Aká vlastne bola a kde je pravda? Možno to bola len intriga a tá z nej urobila tú krvilačnú beštiu. Legenda o Báthoryčke, ktorá bola na svoju dobu veľmi vzdelaná a inteligentná, je veľmi živá. Legenda….? Ani náš muzikál si nerobí nárok na pravdu, ponúka však jeden z možných pohľadov na Báthoryčkin nesmrteľný príbeh,“ píše sa na stránke Divadla Nová scéna v Bratislave.
((myvideo:2))

0 Shares

Najnovšie správy

Hlavnou myšlienkou terajšieho Veľkého alebo Svätého týždňa je Pánovo umučenie, ktoré sa slávilo tri dni už od 4. storočia. Z…
  • 09.04.2020, 11:28
  • Kultúra a spoločnosť / História / Piešťany / Blogy
Minister životného prostredia Ján Budaj apeluje na ľudí, aby sa počas veľkonočných sviatkov správali zodpovedne a ohľaduplne nielen voči sebe…
  • 09.04.2020, 08:36
  • Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Príroda / Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. apríla 2020
Meniny má Milena, zajtra Igor