Piešťanských orieškov pokropil letný dážď

  • Kultúra a spoločnosť
  • 27. júna 2011, 08:34
  • Autor:Igor Paulech

PIEŠŤANY – Hudobný pavilón v piešťanskom mestskom parku sa po roku opäť zmenil na zverinec plný štekotu. Sobotná obloha sa na štvornohých havkáčov a ich majiteľov síce trošku mračila a aj spŕchlo pár kvapiek letného dažďa, no to nezabránilo, aby si milovníci psíkov a obzvlášť „orieškov“ neprišli na svoje. Z tridsiatich havkáčov sa najviac páčil majestátny osemročný ridgeback Ben.

N
Na jubilejnom desiatom ročníku Piešťanského orieška sa predviedlo až 32 psíkov. (Foto: i.m.o.)

Svoju šikovnosť na ďalšom v poradí už desiatom ročníku Piešťanského orieška tentoraz predvádzalo tridsaťdva psíkov. Súťažilo sa v kategóriách Puppy (od štyroch do deväť mesiacov); Junior (od deväť do 24 mesiacov), tiež v kategórii Open (rok až sedem rokov) a nezabudlo sa ani na Seniorov (nad sedem rokov). Hrdí majitelia dokázali, že ich miláčikovia nie sú žiadne „béčka“. Ich chlpatí zverenci predvádzali najrôznejšie kúsky od základných povelov až po podanie labky, či božtekov svojim páničkom. Úsmevy na tvárach divákov vyčarili aj psí tanečníci počas ukážok dog dancingu.
Viac sa dočítate v pripravovanom vydaní Piešťanského týždňa, ktorý nájdete už zajtra v predaji.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zoja, zajtra Zdenko