Kniha týždňa: Muž, ktorý sadil stromy (Jean Giono)

  • Kultúra a spoločnosť
  • 27. júna 2011, 09:46
  • Autor:M. Gajdošíková

Zorientovať sa v množstve ponúkaných titulov súčasného knižného trhu je niekedy veľmi náročné. V spolupráci s kníhkupectvom Bene Libri vám pomôžeme vybrať si ten najzaujímavejší v rubrike Kniha týždňa. Tento týždeň dávam do pozornosti poetickú novelu – Muž, ktorý sadil stromy, z pera Jeana Giona. Knižka je doplnená skvelými ilustráciami Ľuboslava Paľa.

Táto poviedka je skutočným pohladením pre dušu. Vychutnajte si príbeh o mužovi, ktorý takmer celý život sadil stromy. Svojou pevnou vôľou premenil pustatinu na Zasľúbenú zem a urobil šťastnými tisíce ľudí.
Stretneme sa tu s výnimočným človekom a poznáme skutočné kvality ľudskej bytosti. Človeka, ktorého počiny sú zbavené akéhokoľvek sebectva. Poháňa ho šľachetná myšlienka, nemyslí na vidinu prospechu a zároveň zanecháva viditeľný odkaz pre iných. Príbeh o sadení stromov sa nám môže javiť ako nepodstatný, no v skutočnosti je svojou symbolikou veľkým posolstvom.

Táto poviedka bola aj sfilmovaná. Film získal rad ocenení, vrátane Oscara za najlepší krátky animovaný film.

Uvedený knižný titul si môžete zakúpiť v Kníhkupectve BeneLibri, Winterova 31(bývala Mliečny bar), Piešťany. Tel: 033/7730541

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
nedeľa, 5. februára 2023
Meniny má Agáta, zajtra Dorota