Namiesto indexov dostali do rúk golfové palice

  • Kultúra a spoločnosť
  • 26. júna 2011, 13:11
  • Autor:

TRNAVA/PIEŠŤANY – Namiesto indexov dostali akademici v závere semestra do rúk golfové palice. Netradičné zakončenie semestra pripravila pre univerzity Fakulta masmediálnej komunikácie (FMK) Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V dňoch 24. – 25. júna zorganizovala v golfovom areáli Spa-Golf Piešťany Golfový šampionát univerzitných tímov. Ide o historicky prvý golfový turnaj na Slovensku, na ktorom na greenoch budú súperiť pedagógovia a študenti slovenských aj zahraničných vysokých škôl.

 „Býva zvykom, že posledným kontaktom pedagóga a študenta v závere semestra je zápis známky do indexu. Chceme vytvoriť tradíciu príjemnejšieho zakončenia náročného skúškového obdobia bez oficialít a mimo prednáškovej auly. Na golfovom turnaji sa pedagógovia a študenti stretnú bez kravát a indexov, v krásnom prostredí a priateľskej atmosfére. Veríme, že zástupcovia univerzít budú z podujatia odchádzať ako súdržné tímy, ako partneri a priatelia,“ priblížila podujatie dekanka FMK UCM Dana Petranová.

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave, organizátor šampionátu, chce týmto spôsobom posilniť akademické väzby a upevniť pocit hrdosti študentov a zamestnancov na svoju alma mater. Myšlienka zorganizovať univerzitný golfový šampionát vznikla v Atteliéri, kreatívnej a eventovej agentúre Fakulty masmediálnej komunikácie (FMK). Pod odborným vedením pedagógov sa v nej študenti učia marketingu v praxi – organizujú vlastné eventy, vytvárajú mediálne produkty a reklamné kampane. „Golfový šampionát univerzitných tímov je akciou, na ktorom si študenti môžu vyskúšať organizáciu veľkého podujatia, zabezpečenie PR, sponzoringu, mediálnej a marketingovej komunikácie. V agentúre im poskytujeme priestor otestovať si v praxi, ako funguje zázemie takejto akcie, od registrácie až po raut,“ vysvetlila dekanka  Dana Petranová.
Ako dopadol golfový šampionát, si budete môcť prečítať v pripravovanom vydaní PT.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 27.09.2020, 01:14
  • Dobré ráno, Piešťany!
V piešťanskom mestskom parku zažijete dnes a zajtra ukážky historickej lukostreľby, turnaj rytierov na koňoch aj sokoliarske a šermiarske vystúpenia.…
  • 26.09.2020, 10:09
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / História / Spravodajstvo
Svojho času kráčali po týchto chodbách pracovníci spoločnosti Figaro, o niekoľko desiatok rokov to boli napríklad aj študenti Strednej odbornej…
  • 26.09.2020, 11:00
  • Kultúra a spoločnosť / Výstavy / Piešťany
nedeľa, 27. septembra 2020
Meniny má Cyprián, zajtra Václav