Lukáš Ondruš dnes pod mušľou koncertuje aj oslavuje 16-ku

  • Kultúra a spoločnosť
  • 18. júna 2011, 11:46
  • Autor:

PIEŠŤANY – Jedným z favoritov tohtoročnej speváckej súťaže Česko Slovenská SuperStar bol aj rodák z Piešťan, blonďavý sympaťák Lukáš Ondruš. Dnes si jeho koncert môžete vypočuť aj s ďalšími mladými talentami od štvrtej hodiny pod mušľou. „Zaspievam všetky piesne zo superstar a budem aj moderovať, už sa na koncert veľmi teším, “ prezradil Lukáš pri našom stretnutí v centre Piešťan. S mamou a sestrou si boli pozrieť pávy na kúpeľnom ostrove.

Jeho vzhľad očaril nielen porotkyňu Gábinu Osvaldovú, ale aj tisíce dievčat, ktorým sa páčia chalani s dlhšími, kučeravými vlasmi a očami modrej lentilky. Rovnaké má aj jeho mama, Diana. Takými istými hlbokými jazerami sa dívala na svet i jeho stará mama – Katarína Balážiková, známa piešťanská učiteľka zo „sedmičky" školy.Lukáš odišiel do Prahy so svojou rodinou asi pred šiestimi rokmi. No predtým sme ho mohli vídať medzi drobcami zo Slnečnice, kde sa učil valašský aj iné folklórne skoky. Najbližšie ho Piešťanci zažijú v sobotu 18. júna na koncerte, ktorý usporiada Mestské kultúrne stredisko v Piešťanoch. Lukáša tu čaká prekvapenie. V tento deň totiž oslávi svoje 16. narodeniny. Lukáš patrí medzi ľudí, ktorých navštevujú múzy. Má rád spev, tanec, herectvo, ale aj plávanie, tenis, basketbal. Dievčatá, pozor! Tento veľmi dobre vyzerajúci mladý muž aj rád varí!

Hovorí sa, že šťastena praje pripraveným. Prepracoval si sa do úzkeho výberu spevákov tohtoročnej súťaže SuperStar, a aj keď sa diváci s tebou rozlúčili, ak by si nemal danosti a nebol pripravený, až tak ďaleko sa asi nedostaneš. Ako to vnímaš ty?

Popravde – na súťaž som sa špeciálne nepripravoval. Ale dúfam, že v SuperStar to nebolo iba o šťastí…

Kto bol tvojím prvým učiteľom spevu a hudby? Vraj študuješ na konzervatóriu. Ako to vyzeralo so štúdiom v dobe, keď si sa naplno venoval SuperStar?

Mojou prvou učiteľkou spevu bola pani Grežová na základnej škole v Piešťanoch. Ďakujem jej za to. Je pravda, že teraz študujem na Medzinárodnom konzervatóriu v Prahe, ale ešte pred SuperStar som študoval na Ježkovom konzervatóriu. Tam mi ale účasť v súťaži neschválili, preto som prestúpil na inú školu.

Kto ťa do SuperStar prihlásil a ako sa vtedy zmenil tvoj život?

Prihlásil som sa sám a tak, že ešte v deň kastingu som vypĺňal prihlášku. Po postupe do ďalšieho kola sa mi život nezmenil takmer vôbec, lebo som o tom nikomu nechcel povedať.

Aj tak sa to ľudia dozvedeli. Správu o tvojom úspechu nám zatelefonoval do Piešťanského týždňa aj strýko tvojej maminy, Vi-dor Topolčanský, ktorý ťa spoznal v okamihu, ako ťa objímala, keď ti oznámili, že postupuješ! To je však už minulosťou. Čo budeš robiť teraz?

Žiť ďalej a, samozrejme, snažiť sa nepadnúť do zabudnutia. Budem koncertovať a robiť svoju vlastnú hudbu.

V jednej z dokrútok si hovoril, že si uvaríš sám jedlo. Čo napríklad?

Už som sa z levelu čaj a párky presunul aj k ťažším jedlám, napríklad guláš alebo kapustnica. Ale zo všetkého najradšej ujedám to, čo mi navaria doma.

Prezraď nejakú príhodu, ktorá ťa spája s Piešťanmi?

V rodine sa najčastejšie spomína tento príbeh. Mal som asi dva roky, keď ma naši vzali na tanečné vystúpenie mojej staršej sestry. Pri ďakovačke som jej mal odovzdať kyticu kvetov. Stúpal som po schodoch a vtom sa zatvorila opona a moja sestra aj jej kamarátky zmizli. Ostal som na javisku sám ako prst. Všetci očakávali, že sa rozplačem. Lenže ja som spravil pravý opak. Len čo som zistil, že sa všetci diváci pozerajú na mňa, začal som sa suverénne predvádzať, kývať a robiť grimasy. To je asi jedna vtipnejších príhod. Ja si na ňu, vďakabohu, nepamätám. Ale záznam máme.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
nedeľa, 5. februára 2023
Meniny má Agáta, zajtra Dorota