Bylinkárka radí: Čaj proti hnačke

  • Kultúra a spoločnosť
  • 17. júna 2011, 11:46
  • Autor:Anna Kopáčová

Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového sa alternatívnou liečbou zaoberá od chvíle, keď sama potrebovala pomoc. Je držiteľkou certifikátu, ktorý ju oprávňuje pestovať a spracovávať liečivé rastliny. Pozná všetky bylinky, ktoré rastú v našich lesoch, na lúkach i v záhradách. Pretože leto je aj obdobím zvýšeného výskytu hnačiek a rôznych tráviacich ťažkostí, Anna Kopáčová vám poradí ako si pripraviť liečivý čaj na hnačku a gastroenteritídu.

Hnačku aj gastroenteritídu spôsobujú škodlivé mikroorganizmy, ktoré napadnú tráviaci systém. Gastroenteritída sa prejavuje vracaním, niekedy až krvavými hnačkami, bolesťami brucha a horúčkou. Tráviaci systém je citlivý na pôsobenie byliniek. Tie zastavujú krvácanie, majú sťahujúci účinok a dobre pôsobia proti hnačke. 
Čaj na gastroenteritídu pripravíme z byliniek rovnakého množstva – 10 g. Použijeme orechový list, stavikrv vtáčí, kapsičku pastiersku, prasličku, rebríček, badián, pyštek obyčajný, kapucínku, nátržník a slez. Bylinky vložíme do dvoch litrov vody a privedieme do varu. Povaríme pár sekúnd, odstavíme a lúhujeme 15 minút. Precedíme, nalejeme do termosky a počas dňa užívame. Držíme diétu.
Nezabudnite, kým začnete s užívaním čaju, nechajte sa vyšetriť u lekára!

177 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 28. januára. Tento deň je Európskym dňom ochrany osobných údajov, Medzinárodným dňom mobilizácie proti jadrovej vojne a…
  • 27.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
S veľkou bolesťou v srdci nám naša čitateľka z Piešťan poslala smútočné oznámenie o skone jej milovaného manžela a otca…
  • 28.01.2023, 08:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Piešťany
nedeľa, 29. januára 2023
Meniny má Gašpar, zajtra Ema