Na najvyššom stupni len Simona Šamková

  • Kanoistika / Šport
  • 16. júna 2011, 08:29
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY – Začiatkom júna absolvovali slovenskí vodáci ďalšie dve podujatia, ktoré sa uskutočnili v Šamoríne a Bratislave. Na oboch štartovali aj kanoisti z ŠK kajak Moravany a vodáci zo Sĺňavy Piešťany sa zúčastnili len na pretekoch v Šamoríne.

Na tamojšom 17. ročníku Samaria Cupu, ktorý bol zároveň aj memoriálom Vladimíra Galisa, sa viac darilo Piešťancom, ktorí získali päť medailí. V pretekoch na 200 metrov vyhrala Simona Šamková K1 žien, Petra Maťašová bola druhá v K1 junioriek a Filip Valo tretí v K1 kadetov. Na dvojkilometrovej trati obsadil starší žiak Michal Lenický v C1 druhé miesto a Lívia Miklošková bola v K1 desaťročných žiačok tretia. Tesne za medailovými priečkami, na štvrtom mieste, skončil z vodákov Sĺňavy
v K1 žiak Alexander Bori na dištancii 2000 metrov a kadet Jerguš Jacko v K1 na 200 metrov. V rovnakej disciplíne kadetiek skončila Linda Blahová piata.

Moravanci obsadili v Šamoríne štyri medailové pozície. V K1 obsadili Lucia Valová a Denis Horvát druhé miesta medzi desaťročnými a deväťročná Mia Hjartakerová bolo tretia. Bronzová priečka patrila v C1 chlapcov Barbore Benkovej, ktorá bola medzi 14-ročnými vôbec prvým dievčaťom na Slovensku, ktoré štartovalo v kanoe jednotlivcov. V hodnotení klubov vyhral Šamorín so 179 bodmi. Pieštany skončili so 42 bodmi štvrté a Moravany s 34 bodmi siedme.

Na Štrkovci súťažili z našich len Moravanci, ktorým patrilo v Pohári Interu v družstvách so 44 bodmi štvrté miesto. V pretekoch na 2000 metrov skončili Lucia Valová a Barbora Benková vo svojich disciplínach na druhých miestach, Lukáš Valo a Mia Hjartakerová obsadili bronzovú pozíciu.

0 Shares

Najnovšie správy

Žiaci tanečného súboru Austedis pod vedením učiteľky Miriam Šupenovej zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch predviedli svoje tanečné schopnosti v…
  • 26.03.2023, 00:01
  • Mladí dnes / Piešťany
Dnes je nedeľa 26. marca. Tento deň je Svetovým dňom epilepsie. Meniny má Emanuel.
  • 25.03.2023, 22:07
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 26. marca 2023
Meniny má Emanuel, zajtra Alena