Tri prvenstvá diaľkoplavcov ŠPK Kúpele

• 15. júna 2011, 09:20
  • Autor:Iveta Vachanová

PIEŠŤANY – Diaľkoví plavci Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany sa za posledný týždeň zúčastnili dvoch pretekov v diaľkovom plávaní na päť kilometrov. Najskôr súťažili v Turecku a potom v susednej Českej republike.

V tureckej Antalyi súťažili diaľkoví plavci v druhom kole Európskeho pohára. V konkurencii pretekárov z desiatich štátov Európy skončil Tomáš Vachan časom jedna hodina, tri minúty a 37,59 sekundy na 20. mieste. Rovnaká priečka patrila aj jeho sestre Lucii, ktorá preplávala päť kilometrov v Stredozemnom mori za 1:10:16,57 h. Potom sa Tomáš aj Lucia zúčastnili spolu s ďalšou začínajúcou diaľkoplavkyňou Editou Bogárovou na druhom kole Českého pohára v Tovačove. Na tamojšom Skášovskom rybníku obsadili v 21-stupňovej vode všetci vo svojich kategóriách prvé miesta. Tomáš vyhral kategóriu mužov časom 1:03:46 h, Lucia bola prvá medzi ženami, keď jej v cieli namerali čas 1:09:59 h, a Edita vyhrala za 1:12:20 h kategóriu starších junioriek.