TTSK sa podieľa na odstraňovaní škôd po povodni

  • Spravodajstvo
  • 14. júna 2011, 11:14
  • Autor:ts/red

TRNAVA/PIEŠŤANY – Na odstraňovaní škôd po prívalových dažďoch a silných búrkach, ktoré spustošili v utorok 7. júna viacero obcí na západnom Slovensku, sa podieľa aj Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Správa a údržba ciest TTSK sa na požiadanie obce Horné Orešany (okr. Trnava) zapojila do prípravných prác na spevnení obchádzkovej lesnej cesty do miestnej časti Majdán.

Jednou z povodňami zasiahnutých obcí boli Horné Orešany pri Trnave, kde vyhlásili 3. stupeň povodňovej aktivity. Podvečerný príval vody strhol 7. júna most na ceste do miestnej časti Majdán. Most a cesta sú vo vlastníctve štátneho podniku Štátny melioračný podnik. Jednou možnosťou dostať sa z obce sa tak stala lesná cesta, zvážnica, ktorá nie je stavaná na prechod osobnými autami.

Pracovníci Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja po opadnutí vody sa zapojili do prípravných prác na spevnení obchádzkovej lesnej cesty obce napriek tomu, že cesta nie je v ich správe. Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja poskytla na požiadanie obce 10. júna dve nákladné autá a jeden nakladač spolu s asi 20 tonami frézovaného materiálu, rovnaký objem spevnil cestu aj 11. júna. V pondelok 13. júna položili na cestu 80 ton materiálu a v tejto činnosti budú pokračovať ešte do konca týždňa. Cesta tak bude prejazdná aspoň pre časť áut.

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela