Špičkoví svetoví hudobníci rozohrali Piešťany džezom

  • Kultúra a spoločnosť
  • 13. júna 2011, 13:42
  • Autor:vd/ip/video: vd, strih: ar

PIEŠŤANY – Džez v piešťanských uliciach znel posledné týždne opäť o niečo intenzívnejšie. Tretie stretnutie milovníkov tohto hudobného žánru na Festivale Doda Šošoku začalo v úvode júna a vyvrcholilo minulý víkend. Dvojkoncert zoskupení Roberta Glaspera a Kennyho Garretta bol povestnou čerešničkou na torte a skutočnou džezovou lahôdkou.

Jedným z vrcholov tohtoročného Festivalu Doda Šošoku bolo sobotné vystúpenie Roberta Glaspera s Markom Colenburgom (bicie) a Chrisom Smithom (bass). (Foto: vd)
Jedným z vrcholov tohtoročného Festivalu Doda Šošoku bolo sobotné vystúpenie Roberta Glaspera s Markom Colenburgom (bicie) a Chrisom Smithom (bass). (Foto: vd)

Na doskách Domu umenia začala oslava džezu v sobotu krátko po dvadsiatej hodine a skalní fanúšikovia vydržali až do úplného záveru, krátko po polnoci. Úvod patril triu Roberta Glaspera. Jeho kariéru ovplyvnila najmä matka, ktorá sa tiež profesionálne venovala džezu a bluesu. Od detstva trávil voľné chvíle v kluboch, kde spievala. Mladý Glasper začal hrávať na piano v kostole. Tu vraj, podľa jeho slov, našiel svoj zvuk. Do Piešťan prišiel s jeho hudobnými kolegami bubeníkom Markom Colenburgom a Chrisom Smithom (bass).
((myvideo:1))
((myvideo:2))

Celý článok si prečítate v Piešťanskom týždni č. 24/11.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika