Hochschornerovci sú na ceste do Piešťan

  • Šport / Ostatné športy
  • 13. júna 2011, 12:32
  • Autor:sita/red

BRATISLAVA/PIEŠŤANY – Slovenskí reprezentanti vo vodnom slalome Pavol a Peter Hochschornerovci sa v noci z nedele na pondelok vrátili z majstrovstiev Európy v španielskom Seu d´Urgell. V pondelok predpoludním už sedeli na bicykloch a šliapali do pedálov na trase Bratislava- Kramáre – Piešťany. Zapojili sa tak do akcie Na bicykli deťom, ktorej cieľom je vyzbierať prostriedky pre deti s onkologickým ochorením na Kramároch.

"Zapojili sme sa do druhého ročníka charitatívnej cyklistickej jazdy naprieč Českom a Slovenskom, ktorej cieľom je vyzbierať prostriedky pre detskú onkológiu. Teraz absolvujeme časť jednej z etáp," uviedol Peter Hochschorner, zadák úspešnej deblovky, ktorá sa na kontinentálnom šampionáte ziskom zlata v C2 a bronzu v 3xC2 stala najúspešnejšou slovenskou loďou.
Akcia Na bicykli deťom sa začala už minulý týždeň v západočeskom Aši. V pondelok boli jej účastníci na Slovensku. "Ráno sme boli na detskom onkologickom oddelení nemocnice na bratislavských Kramároch odovzdať darčeky, no a teraz už sme na ceste do Piešťan, kde je cieľ dnešnej etapy. Bude to viac ako 90 km, pretože nejdeme tou najkratšou cestou, ale trať vedie bočnými cestami cez dediny. Je to však veľmi príjemná akcia. Okrem toho, že aspoň trochu pomôžeme chorým deťom, aj si zatrénujeme, môžeme sa cestou porozprávať s ostatnými účastníkmi. Sme radi, že sme sa do toho zapojili. Je pekné počasie, nemá to chybu," dodal Peter Hochschorner.
Cyklojazda má cieľ v sobotu 18. júna vo východoslovenskej obci Nová Sedlica.
((myvideo:1))

0 Shares

Najnovšie správy

Téma „piešťanského aquaparku“ bude pre piešťanských politických populistov zrejme večná. V predchádzajúcom týždni sa pri nej pristavil i regionálny politik,…
  • 08.02.2023, 23:16
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 9. februára 2023
Meniny má Zdenko, zajtra Gabriela