V Horných Orešanoch tretí povodňový stupeň

  • Spravodajstvo
  • 8. júna 2011, 13:56
  • Autor:HaZZ/red

TRNAVA – Búrka, ktorá sa prehnala včera podvečer v okolí Trnavy, zanechala po sebe spúšť. Zaplavené pivnice a domy v obciach Lošonec a Horné Orešany boli dôvodom výjazdu trnavských hasičov. V Horných Orešanoch dokonca vyhlásili tretí povodňový stupeň.

V utorok 7. júna o 17.34 hod. bola na Okresné riaditeľstvo HaZZ v Trnave ohlásená udalosť – čerpanie vody zo zaplavených domov a pivníc v obci Lošonec, okres Trnava. Na miesto udalosti boli vyslaní traja príslušníci z OR HaZZ v Trnave s technikou MB Sprinter a 2 plávajúcimi čerpadlami.
O pol šiestej popoludní vyrazili trnavskí hasiči do Lošonca, kde pomocou dvoch plávajúcich čerpadiel odčerpávavali vodu zo zaplavených domov a pivníc. Ešte horšie na tom boli obyvatelia obce Horné Orešany, kde voda zaplavila nielen domy, ale strhla aj most v rekreačnej oblasti Majdan, ktorá ostala následne bez elektrickéj energie. Na miesto ohlásenej udalosti bola krátko pred siedmou hodinou večer vyslaná jednotka s technikou Iveco Daily, veľkokapacitným čerpadlom a dvomi plávajúcimi čerpadlami. Taktiež sem boli presunutí aj hasiči z obce Lošonec. 
Vážnosť a nezvládnuteľnosť situácie si o 22.00 hodine vyžiadala vyslanie ďalšej techniky – MB Atego, MB Vario, dve plávajúce čerpadlá a dve kalové čerpadlá so siedmimi príslušníkmi, ktorí odčerpávali vodu zo zaplavených domov, pivníc a ciest. Starosta obce Horné Orešany vyhlásil 3. povodňový stupeň a zvolal povodňovú komisiu. Aktuálne na miete udalosti čerpajú vodu z pivníc rodinných domov štyria príslušníci z OR HaZZ v Trnave s technikou Iveco Daily a dvomi plávajúcimi čerpadlami.

0 Shares

Najnovšie správy

Piešťanským atlétom z klubu Funny athletics sa na halových majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali v sobotu 21. januára…
  • 05.02.2023, 00:02
  • atletika / Školy / Piešťany / Šport
Dnes je pondelok 6. februára. Tento deň je Svetovým dňom bez mobilu. Meniny má Dorota.
  • 05.02.2023, 22:25
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 6. februára 2023
Meniny má Dorota, zajtra Vanda