Radošinským výberom „opili“ Piešťancov

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 8. júna 2011, 10:17
  • Autor:Igor Paulech

PIEŠŤANY – V Dome umenia sa v pondelok odohral netradičný autorský večer splnených snov, želaní a vyznaní – Radošinský výber. Program Stanislav Štepka zostavil podľa výsledkov diváckej ankety na internetovej stránke RND. Ľudia si vyberali ich najobľúbenejšie hry z repertoáru tohto divadla.

Stanislav Štepka na úvod predstavenia povedal, že podľa výsledkov hlasovania zostavili najpopulárnejšiu dvadsiatku divadelných počinov Radošincov. Najprv ponúkol vypredanej sále Domu umenia Radošinský výber v tekutej forme. „Pokiaľ má niekto chuť, prihláste sa. Nikto? V poriadku. Nechám fľašu v zákulisí, ak bude mať niekto záujem. No poponáhľajte sa, lebo neručím sa ostatných hercov,“ povedal S. Štepka.

Podľa slov tohto dramatika a režiséra najpopulárnejších slovenských divadelných hier chceli divákom ponúknuť to najlepšie. Pokým všetky ankety sa začínajú od posledného miesta, Radošinci naschvál to zoberú opačným koncom.

Suverénne a s prehľadom v diváckom hlasovaní zvíťazila hra z najväčším počtom repríz, ktorá má už viac ako štyridsať rokov. Celé predstavenie v Dome umenia začalo nezabudnuteľných, no trošku prispôsobeným, monológom Uhorčíka z predstavenia Jááánošííík. Túto postavu svojho času preslávil zabávač Milan Markovič.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 2. februára. Tento deň je Svetovým dňom zasväteného života a Svetovým dňom mokradí. Meniny má Erik, Erika.
  • 01.02.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 1. februára 2023
Meniny má Tatiana, zajtra Erik, Erika