POZRITE SA: Bowlingové zlato obhájil Victoria tím

  • Šport / Kolky
  • 7. júna 2011, 11:18
  • Autor:Viera Dusíková/ video: vd, md, strih: ar

PIEŠŤANY – V Bowling centre Victoria sa v nedeľu dopoludnia konal štvrtý ročník Medzinárodného turnaja v bowlingu o pohár primátora mesta Piešťany. Podujatie bolo aj narodeninovou oslavou centra a zároveň bodkou za štvordňovým maratónom podujatí Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch. Pohár primátora obhájili favoriti turnaja z Victoria tímu.

Na troch dráhach súťažili zástupcovia partnerských miest z Fínska a Slovenska, na dvoch hrali Rusi, na jednej bojovalo o obhájenie minuloročného prvenstva domáce družstvo Victoria a na poslednej sa činili študenti Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Piešťanoch. Novinkou bolo, že slovenské farby v tomto roku zastupovali študenti z mládežníckeho parlamentu s predsedom Michalom Hynekom a jeho kolegami i krásnymi kolegyňami, o ktorých sa víťazi tohtoročného pohára primátora vyjadrili, že ich považujú za najväčšiu konkurenciu. Pohár primátora z rúk Rema Cicutta prevzalo družstvo Victoria v zložení: Dušan Obert, Peter Moravčík, Anton Karaba a Daniel Sulák. Druhí boli študenti Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej a tretí skončili Fíni.

Študenti zastupovali družstvo z mestského úradu, odfotil sa s nimi Remo Cicutto. (Foto: M. Dusík)


Na turnaji odovzdávali majitelia centra aj ceny partnerským mestám. Pohár víťaza si do Heinoly odniesli fínski hráči, na druhej priečke skončili študenti z druhej dráhy, kde pretekal aj zástupca Mestského úradu v Piešťanoch Ladislav Duračka, a na tretej priečke boli ich kolegovia z parlamentu. „Úvodný hod predviedol jeden z víťazov amatérskeho turnaja v bowlingu, Filip Horňák,“ informovala nás majiteľka centra Tatiana Polianina. Spolu s kolegom Alexejom Simakovom, ktorý predniesol slávnostný prípitok, odovzdali aj ďalšie dve ceny amatérskym hráčkam Zuzane Danyi a Renáte Taranovej. Zuzana bola víťazkou, Renáta sa umiestnila na tretej priečke.

((myvideo:1))

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 30. januára. V Piešťanoch sa 30. januára 1911 narodil akademický sochár Valér Vavro. Meniny má Ema.
  • 29.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 31. januára. V Piešťanoch sa 31. januára 1920 narodila baletná umelkyňa a zakladateľka tanečného školstva a Hudobnej…
  • 30.01.2023, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 31. januára 2023
Meniny má Emil, zajtra Tatiana