Misijný kríž posvätil arcibiskup

  • Spravodajstvo / Región
  • 3. júna 2011, 15:15
  • Autor:Hana Puváková, Foto Ernest Koppon

VRBOVÉ – Hľa, stojím pri dverách a klopem – znelo heslo farských misií vo Vrbovom, ktoré sa konali v dňoch 21.-29. mája. Ich sprostredkovateľmi boli pátri redemptoristi, ktorí sa týždeň venovali práci na obnove viery v ľudských srdciach. Osobitnú pozornosť venovali starým a chorým ľuďom v domove dôchodcov Klas a tiež maličkým škôlkarom , či školákom.

Veľmi milou akciou bolo stretnutie mamičiek s deťmi, ktorí dokonca účinkovali pri svätej omši v pondelok ako hotový orchester, plný malých virtuózov. Okrem toho sa počas celého misijného týždňa zbierali potraviny a iné potrebné veci pre rodiny v hmotnej núdzi.
Vyvrcholením tohto milostivého týždňa bola nedeľná svätá omša s posvätením misijného kríža, ktorú celebroval trnavský arcibiskup Mons. Róbert Bezák. Jeho povzbudivé slová o Božom milosrdenstve, ale i o hriechu a jeho následkoch, boli tým správnym  naštartovaním, aby sa misie naplno rozvinuli a priniesli veľa ovocia v podobe otvorených dverí pre Krista. Túto ochotu otvorenia dverí vyjadrilo aj spoločné aggape v záhrade Duchovného centra sv. Norberta u sestier premonštrátok.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 9. augusta. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s bojom žien v Juhoafrickej republike a Namíbii, Dňom…
  • 08.08.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 9. augusta 2022
Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec