Jezuiti oslávia 450. výročie príchodu na Slovensko

  • História
  • 17. mája 2011, 13:41
  • Autor:sita/red

PIEŠŤANY/TRNAVA – Slovenská provincia Spoločnosti Ježišovej oslavuje 450. výročie príchodu jezuitov do Trnavy a na Slovensko. Oslavy sa začnú 22. mája o 15:30 v tamojšej Katedrále sv. Jána Krstiteľa.

Pri príležitosti 450. výročia príchodu jezuitov na územie Slovenska (Trnava, 23. 4. 1561), udelil Svätý Otec veriacim možnosť získať úplné odpustky, keď ako pútnici navštívia trnavský Kostol Najsvätejšej Trojice alebo iný kostol alebo kaplnku zverenú do duchovnej správy Spoločnosti Ježišovej na Slovensku a ak sa tam nábožne zúčastnia na jubilejných duchovných podujatiach (katechézach, modlitbových novénach a pod.), alebo aspoň zotrvajú v nábožnom rozjímaní, ktoré zakončia modlitbou Pána, Vyznaním viery a vzývaniami Panny Márie a sv. Ignáca. Tieto jubilejné odpustky môžu veriaci získať pre seba alebo pre duše zosnulých. Požaduje sa pritom splnenie obvyklých podmienok: spoveď, sväté prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca.

Jezuitské kostoly a kaplnky na Slovensku sa nachádzajú v Prešove, Košiciach, Ružomberku, na Trlenskej doline pri Vlkolínci, v Piešťanoch, Trnave, Bratislave a Ivanke pri Dunaji.

0 Shares

Najnovšie správy

Polícia si posvietila počas víkendu na vodičov, ktorí si sadli za volant pod vplyvom alkoholu.
  • 13.07.2020, 15:04
  • Krimi / Piešťanský týždeň
utorok, 14. júla 2020
Meniny má Kamil, zajtra Henrich