DIVOCH Hladký predstavil svoju tvorbu

  • Kultúra a spoločnosť / Výstavy
  • 12. mája 2011, 08:32
  • Autor:Igor Paulech

PIEŠŤANY – Minulý štvrtok predstavil v Dome umenia výber zo svojej tvorby akademický sochár Jaroslav Hladký. Prítomní hostia si mohli pozrieť pár desiatok diel tohto Piešťanca, ktorý žije a tvorí v neďalekej Hornej Strede.

Na výstave bolo možné vidieť niekoľko obrazov, ale aj skulptúr a tiež i busty. Počas vernisáže autorovi aj všetkým prítomným zahrali a zaspievali niekoľko skladieb členovia z hornostredského ochotníckeho divadla DIVOCH.

Jaroslav Hladký vyštudoval Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, odbor dizajn. Pôsobil vo Výskumnom ústave strojárenského a spotrebného tovaru Piešťany, a to v ateliéri priemyselného dizajnu. Zastrešoval poradenské a dizajnérske činnosti. V revolučnom roku 1989 sa stal zástupcom starostu v obci Horná Streda a neskôr pôsobil i ako starosta. Venoval sa aj výrobe historického nábytku a dizajnových obalov. V súčasnosti okrem voľnej tvorby pracuje ako návrhár interiérových riešení bytov a domov. Okrem dizajnu, maľovania obrazov a sochárstva sa venuje svojej vášni – divadlu. V Hornej Strede vedie ochotnícky súbor DIVOCH. Na režisérskej stoličke pripravil niekoľko úspešných divadelných hier, ktoré získali množstvo
celoslovenských ocenení.

Výstavu diel Jaroslava Hladkého si v Dome umenia môžete prísť pozrieť a obdivovať obrazy či sochy ešte do konca mája. 

0 Shares

Najnovšie správy

Ďalší, už 47. ročník populárnej BUĎ FITky sa v Piešťanoch uskutoční v dňoch 27.-28. mája a bude tradične zameraný na…
  • 27.05.2022, 00:02
  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Piešťany
Dnes je piatok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 27. mája 2022
Meniny má Iveta, zajtra Viliam