POZRITE SA: U Jankechovcov slávili 65. výročie sobáša

  • Spravodajstvo / Región
  • 11. mája 2011, 14:29
  • Autor:Viera Dusíková

PIEŠŤANY/TREBATICE – V utorok 17. mája si počas slávnostnej svätej omše pripomenuli Františka a Jozef Jankechovci z Trebatíc svoj manželský sľub spred 65 rokov. Ani jedovatá ihla neotrávila ich 65 ročné manželstvo. Ale nepreskakujme udalosti. Františka porodila Jožkovi tri deti – dve dievčence a jedného chlapca.

Práve oni sa svojim rodičom poďakovali za obetavosť, lásku, starostlivosť i výchovu. Rodina sa rozrástla.  Pribudli vnúčatá, pravnúčatko a všetci si chcú svojich starkých vystískať a vybozkávať. Oslavu si urobia po svojom – doma na peknom, zeleňou skrášlenom dvore.   Dcérky napečú, navaria syn chystá grilovačku. Pani Františka  Jankechová bola kedysi krajčírkou a jej život celkom zmenila obyčajná ihla. „Zapichla sa mi do kolena, keď som umývala podlahu a potom som bola pol roka  v nemocnici. Dostala som infekciu a veľký zápal. Zasadrovaný som mala aj hrudník. Potom mi museli koleno znehybniť, už nikdy som odvtedy poriadne nechodila…“ Napriek veľkému hendikepu, bolesti a strádaniu, Františka nestratila optimizmus. Iste aj preto, že po jej boku stál pevne ako skala jej manžel  Jožko. Pri našom rozhovore sa mu veľmi rozprávať nechcelo.  Ani nemusel. Za chlapa hovoria skutky!
Rozhovor aj fotografie z ich života si prezriete v aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa.
((myvideo:1))
((myvideo:2))

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 25. mája 2020
Meniny má Urban, zajtra Dušan