Tomáš Polerecký jazdil z našich najrýchlejšie

• 4. mája 2011, 08:45
  • Autor:(tk)

Na piešťanskom letisku sa konalo tretie tohtoročné podujatie seriálu AZ Pneu Autoslalom, tentoraz pod hlavičkou spoločnosti Translata. Najrýchlejšia, najdlhšia a najobľúbenejšia trať seriálu prilákala na štart 128 súťažiacich, vrátane jazdcov z nášho regiónu.

Najrýchlejším z našich bol Tomáš Polerecký na Mitsubishi EVO IX, ktorý vyhral svoju kategóriu S4+2000 a v celkovom poradí obsadil druhé miesto so stratou 2,825 sekundy na doteraz suverénneho jazdca seriálu, Červenku, jazdiaceho na Peugeote 205 GTi.
Ďalším úspešným zástupcom nášho regiónu bol Ľubo Čelín z Krakovian na BMW 330d. Ten obsadil v kategórii SS3+1600 druhé miesto a celkovo skončil štvrtý. Do prvej desiatky celkového poradia (na ôsme miesto) sa zmestil aj Martin Pikus na Honde Civic VTi, ktorý skončil v kategórii SS2-1600 tretí.
Rovnako tretie miesto v kategórii S2-1600 obsadil v konkurencii 19 jazdcov Tomáš Komár na Honde CRX. Náš región mal zastúpenie aj v kategórii S1-1400, v ktorej skončil Matej Orviský na Seate Ibiza pri premiérovom štarte na piatom mieste. Azda najväčšiu pozornosť spomedzi áut si vyslúžilo Ferrari Khalila Belmechriho, ktorý obsadil v triede S4+2000 deviate miesto. David Benko a Peter Nádaský sa do prvej desiatky nedostali. (tk)