Mikroregión sa chce zviditeľniť

  • Spravodajstvo / Región
  • 4. mája 2011, 08:36
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY/RAKOVICE –
Zástupcovia tucta z trinástich obcí Mikroregiónu nad Holeškou sa zišli v predposlednú aprílovú stredu v Rakoviciach na ďalšom zasadnutí. Hlavným bodom bolo vytvorenie propagačného materiálu – brožúry, ktorá by propagovala všetky členské obce mikroregiónu.

 „V brožúre bude každá obec prezentovaná na troch stranách, aj s prekladom v angličtine a nemčine. Súčasťou bude vložená mapa mikroregiónu. Spomínaný propagačný materiál bude obsahovať informácie o histórii každej obce, jej historických a kultúrnych pamiatkach. Nezabudne sa ani na významné udalosti a pravidelné kultúrno-spoločenské podujatia, ktoré jednotlivé obce počas roka poriadajú.
Brožúru plánujme vydať v náklade päť tisíc kusov," prezradil nám šéf mikroregiónu a zároveň starosta Rakovíc Dušan Daloš. Účastníci rokovania sa venovali aj príprave na vydávanie kalendárov mikroregiónu, občasníka Zvesti Mikroregiónu nad Holeškou a najbližším pripravovaným podujatiam. Napríklad obec Kočín-Lančár zorganizuje 7. mája pochod na Bradlo a koncom mája bude zasa Prašník organizátorom druhého ročníka Koseckého festivalu.

0 Shares

Najnovšie správy

štvrtok, 28. mája 2020
Meniny má Viliam, zajtra Vilma