Piešťanské basketbalistky vypadli vo štvrťfinále

• 21. apríla 2011, 14:55
  • Autor:Š. Gregorička

Pre prvoligové basketbalistky BKM Piešťany sa už sezóna skončila. Šancu na jej pokračovanie stratili v odvetných štvrťfinálových zápasoch play-off v Košiciach, kde prehrali s tamojším TYDAM-om oba zápasy. V prvom mu podľahli 63:67 a v druhom 67:85.

V prvom košickom stretnutí hrali obe družstvá od úvodných minút opatrne. Počas prvých troch štvrtín sa striedali vo vedení, ale ani jedno z družstiev nezískalo rozhodujúci náskok. Posledná desaťminútovka sa začínala za stavu 46:46. V nej už v družstve Piešťan nehrala Michaela Stanková, ktorá musela povinne striedať už v 22. min zápasu. „Za stavu 51:51 sa podaril domácim minitrhák na 59:51, ale naše hráčky dokázali tesne pred koncom znížiť na rozdiel dvoch bodov (65:63). To však bolo z našej strany všetko a po troch zápasoch viedli Košičanky 2:1 na zápasy a v celkovom skóre mali k dobru dva body,“ zhodnotil zápas predseda BKM Miloš Drgoň. Body Piešťan: Žáková 20, Varhaníková 12, Stanková 11, Rybáriková 9, Rondošová 7, Potroková 4. Valentová, Mináriková a Brašková nebodovali. Štvrtiny: 11:10, 23:19, 12:17, 21:17.

Do štvrtého zápasu štvrťfinálovej série nastúpili hráčky BKM s vedomím, že len trojbodové víťazstvo ich môže posunúť do semifinále. Zápas bol dlho vyrovnaný, ale v poslednej minúte tretej štvrtiny inkasovali hostky po nevynútených chybách sedem bodov za sebou a zrazu prehrávali 49:62. V 34. min ešte mali šancu na zvrat, keď za stavu 65:59 hádzali štyri trestné hody, navyše mali mať po technickej chybe domáceho trénera aj naďalej loptu. Žiaľ, trestné hody nepremenili a potom získali domáce hráčky rozhodujúci náskok. Piešťanky tak prehrali 1:3 na zápasy a do semifinále postúpil TYDAM UPJŠ Košice. Hráčkam BKM Piešťany patrí po neúspechu v play-off v prvej lige konečné ôsme miesto.

„V Košiciach nám veľmi chýbala podkošová opora Erika Horváthová, navyše v treťom zápase boli niektoré naše dievčatá premotivované. Taký je však šport. Na východe republiky sme však nezanechali zlý dojem,“ povedal nám Miloš Drgoň. Body BKM: Žáková 20, Stanková 19, Potroková 13, Rybáriková 7, Rondošová 6, Valentová 2. Štvrtiny: 19:15, 23:23, 20:11, 23:18.