Dve striebra z MS pre plavkyňu Petrikovičovú

• 21. apríla 2011, 12:37
  • Autor:Štefan Gregorička, foto: (kp)

PIEŠŤANY – Na štvrtých majstrovstvách sveta zrakovo postihnutých športovcov v Turecku reprezentovala Slovensko aj Piešťanka Karin Petrikovičová. Juniorská plavkyňa Iamesu Bratislava sa predstavila v Alanyi, kde sa plavecké súťaže konali, až v deviatich disciplínach.

Historicky najúspešnejšej slovenskej zrakovo postihnutej plavkyni, ktorá už má vo svojej zbierke dve medaily z MS v krátkom bazéne – striebornú s MS 2009 v brazílskom Rio de Janeiro a bronzovú z vlaňajších MS v holandskom Eindhovene, sa na šampionáte IBSA v Turecku najviac darilo v znakárskych disciplínach. V nich si v svojej skupine postihnutia vyplávala dve strieborné medaily. Karin získala pre Slovensko na týchto majstrovstvách sveta vôbec prvú medailu v plávaní v 50-metrovom bazéne v pretekoch na 100 metrov znak.

Druhú medailu z rovnakého kovu jej zavesili na krk po pretekoch na 50 m znak. V oboch disciplínach bola rýchlejšia než ona len plavkyňa z Ruska. Blízko k medaile mala Petrikovičová aj v pretekoch na 100 metrov motýlik, v ktorých napokon skončila štvrtá. Na polovičnej trati jej patrilo v motýliku piate miesto, na 50 m prsia, 50 a 100 m voľný spôsob a na 50 m prsia obsadila šieste miesto, na 100 m prsia a 200 m polohové preteky skončila siedma.