Pri Šamoríne sa potápa dopravná loď

  • Spravodajstvo
  • 13. apríla 2011, 11:30
  • Autor:(vd)

ŠAMORÍN/PIEŠŤANY – Dnes v noci sa pri Šamoríne na riečnom kanáli zrazili dve lode – dopravná s výletnou. Na výletnej lodi Viktoria bolo 160 pasažierov. Na dopravnej, ktorá sa potápa, viezli kukuricu. Štátna plavebná správa evakuovala staršiu ženu do nemocnice v Dunajskej Strede. Záchranári sa o zrážke dozvedeli od Štátnej plavebnej správy krátko po pol ôsmej ráno.

Dnes v noci sa pri Šamoríne na riečnom kanáli zrazili dve lode – dopravná s výletnou. Na výletnej lodi Viktória bolo asi sto pasažierov. Na dopravnej, ktorá sa potápa, viezli kukuricu. Štátna plavebná správa evakuovala staršiu ženu do nemocnice v Dunajskej Strede. Záchranári sa o zrážke dozvedeli od Štátnej plavebnej správy krátko po pol siedmej ráno.

K prípadu povolali záchranné jednotky z Dunajskej Stredy, z Galanty a z Trnavy. Zasahuje tu aj Komplexná centrálna služba z Gabčíkova. Galantskí hasiči vyrazili k miestu nešťastia s ekologickým vozidlom aj člnom, pretože pôvodná informácia znela, že hrozí ekologická havária. Do vody sa malo dostať 15 000 litrov motorovej nafty a 600 litrov oleja.
Na palubu výletnej lode sa krátko pred deviatou hodinou dostal i lekár. Podľa našich informácií, Štátna plavebná správa vykonala prečerpanie nafty z poškodenej lode. K zraneniu osôb nedošlo. Na miesto nešťastia sa dostavil aj minister vnútra Daniel Lipšic.

0 Shares

Najnovšie správy

štvrtok, 22. októbra 2020
Meniny má Sergej, zajtra Alojzia