Išla do obchodu a našli ju utopenú

  • Spravodajstvo
  • 13. apríla 2011, 09:52
  • Autor:V. Dusíková

PIEŠŤANY – Polícia vyšetruje záhadnú smrť 60 – ročnej ženy, ktorej telo vylovili včera vo večerných hodinách príslušníci HaZZ v Piešťanoch.

Podľa zástupcu hovorkyne Krajského riaditeľstva PZ v Trnave Hanusa išlo o ženu z Veľkých Ripnian, časť Behynce, ktorá včera o 9,15 hod. odišla z domu s cieľom  nakúpiť v potravinách. Doma povedala, že príde za pár minút. Keďže neprišla, začali ju hľadať rodinní príslušníci, ale neúspešne.
Vo večerných hodinách pri prechádzke okolo Váhu zbadal príslušník HaZZ, ktorý nebol momentálne v službe, že pri bójke je zachytené ľudské telo. Túto informáciu oznámil príslušným orgánom. Na miesto dorazili hasiči, polícia a lekárka, ktorá konštatovala smrť bez cudzieho zavinenia. Pretože nevedela určiť presnú príčinu úmrtia, nariadila súdnu pitvu.
Mŕtva mala pri sebe všetky doklady, podľa ktorých ide o Máriu z Behyniec, rok narodenia 1951. Podľa rodinných príslušníkov žena netrpela žiadnou duševnou chorobou a nemala samovražedné sklony.


Správa hovorcu KR HAZZ v Trnave Ivana Peťka:

Na operačné stredisko OR HaZZ v Piešťanoch bola v utorok 12. apríla 2011 o 17:38 hod. prostredníctvom linky 112 nahlásená utopená osoba voľne plávajúca na hladine rieky Váh. Na miesto nahlásenej udalosti bola vyslaní dvaja príslušníci HaZZ z hasičskej stanice v Piešťanoch s technikou AHZS MB Vario a člnom Blesk. Vyrozumení boli aj príslušníci HaZZ z hasičskej stanice v Piešťanoch, ktorí zasahovali na spílení stromu spadnutého na komunikáciu vo Veľkých Kostoľanoch a vracali sa na základňu. Po príjazde na miesto ohlásenia bolo prieskumom zistené, že na vodnej hladine nádrže Sĺňava pláva utopená osoba. Na vodnú hladinu bol spustený čln a príslušníci HaZZ priplávali k utopenej osobe, prichytili k člnu a dopravili ju k pravému brehu vodnej nádrže. Utopená osoba /60 ročná žena/ bola odovzdaná hliadke OO PZ Piešťany. Miesto zásahu príslušníci HaZZ zabezpečili výstražnou páskou na zamedzenie pohybu nepovolaných osôb.  Jednotka sa o 18:14 hod. vrátila na základňu.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 24. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom školských knižníc, Dňom OSN a Svetovým dňom informovanosti o rozvoji.…
  • 24.10.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Silný dážď minulý týždeň ponoril mnohé ulice pod vodu. Ako pri iných lejakoch i teraz sa ukázalo, že viaceré miesta…
  • 24.10.2020, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 24. októbra 2020
Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel