Tatry Donau Cup: Pikus i Čelín na stupňoch víťazov

  • Šport / Ostatné športy
  • 12. apríla 2011, 22:41
  • Autor:(šg)

PIEŠŤANY – Tohtoročný deväťdielny seriál automobilových pretekov do vrchu, Tatry Donau Cup, odštartoval úvodnými pretekmi. Pretekári z celého Slovenska však nesúťažili v kopcoch, ale na okruhu Slovakia Ring pri Orechovej Potôni. Na 4300-metrovej trati sa predstavili aj traja jazdci z nášho okresu.

V triede T-1600 bojovali o body Piešťanci z Motosport Clubu, Martin Pikus na aute Civic VTi a Tomáš Komár na Honde CRX. Viac sa darilo Pikusovi, ktorý už v tréningu atakoval pozíciu vedúceho Laca Gáboríka. Pikusovi sa darilo aj v samotných pretekoch. V prvých zaostal za Gáboríkom len o jednu sekundu a v druhých ho dokonca o 77 stotín sekundy zdolal. Po dvoch pretekoch majú Gáborík i Pikus na svojom konte zhodne po 45 bodov a v absolútnom poradí skončil Pikus v prvej desiatke. Smolu mal druhý piešťanský jazdec Tomáš Komár, ktorý už v úvodných pretekoch musel pre problémy s motorom odstúpiť.

V triedach nad 2000 kubických centimetrov súťažili autá s benzínovými i dieselovými motormi. Tam vyhral v absolútnom poradí minuloročný majster Vladimír Lalík na Mitsubishi Lancer EVO pred Ľubom Čelínom z Krakovian, jazdiacom na BMW 330d. V prvom kole zaostal náš jazdec z D-Racingu za víťazom o jedenásť a v druhom o sedem sekúnd. Čelín však bol prvý vo svojej kubatúre. „Zaujímavé je, že Pikus na svojej takmer 19-ročnej sériovej Honde zaostával počas dňa za vedúcim Lalíkom približne o desať sekúnd, čo je na takej rýchlej trati pri porovnaní s oveľa výkonnejším upraveným Lancerom skoro neuveriteľné,“ povedal na okraj výkonu svojho oddielového kolegu Tomáš Komár z Motosport Clubu Piešťany.

0 Shares

Najnovšie správy

Vodiči môžu jazdiť po dvoch zmodernizovaných úsekoch ciest s celkovou dĺžkou 8,5 kilometra. Kraj má v tomto roku na rekonštrukcie…
  • 21.10.2020, 16:06
  • Piešťanský týždeň / Kraj / Spravodajstvo
streda, 21. októbra 2020
Meniny má Uršuľa, zajtra Sergej