• Veslovanie / Šport
  • 12. apríla 2011, 14:00
  • Autor:SITA/red

ZÁHREB/PIEŠŤANY – O najlepší slovenský výsledok na 28. ročníku medzinárodnej veslárskej regaty Croatia Open v Záhrebe sa počas víkendu podľa očakávania postaral Lukáš Babač zo Sĺňavy Piešťany.

Strieborný medailista z MS 2010 obsadil v nedeľňajších pretekoch skifárov 3. miesto za Srbom Aleksandarom Filipovičom a Slovincom Janom Špikom.

Junior Richard Vančo si vo svojej kategórii vybojoval dve 4. priečky – v sobotu v skife a v nedeľu v dvojskife spolu s Martinom Kosákom. Dvojskif ľahkých váh Matej Šmída, Michal Clementis bol v chorvátskej metropole tretí v B-finále, čo znamenalo v konečnom poradí 9. pozíciu.