Plavcom ŠPK Kúpele sa darilo

• 12. apríla 2011, 10:10
  • Autor:Iveta Vachanová

PIEŠŤANY/KOŠICE – Na majstrovstvách Slovenska v diaľkovom plávaní v Košiciach sa zúčastnili aj štyria plavci Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany. Na päťkilometrovej trati si Tomáš Vachan vyplával prvé miesto v kategórii seniorov, Edita Bogárová bola prvá a Lucia Vachanová druhá v kategórii senioriek a Filip Julíny obsadil tretie miesto medzi juniormi.

Plavci ŠPK Kúpele Piešťany sa zúčastnili aj Veľkej ceny Nových Zámkov, kde si vyplávali 19 medailových umiestnení. Najlepšie sa darilo jedenásťročnej Sáre Niepelovej, ktorá si vyplávala tri zlaté (50 m motýlik,100 a 200 m polohové preteky) a tri strieborné medaily (50, 100 a 200 m prsia). V tej istej kategórii Zora Bogárová získala zlato na 100 m motýlik a bronz na 100 m voľný spôsob a Jakub Horský striebro na 200 m a bronz na 50 m vsp. V kategórii deväťročných si Michaela Topolčányová vyplávala zlato na 100 m znak, striebro na 100 m pol. preteky a 50 m prsia a bronz na 50 m voľný spôsob. Patrícia Mosná skončila druhá na 100 m znak a tretia na 100 m prsia. V kategórii 14-ročných obsadila Viktória Poláková tretie miesto na 100 m motýlik, Tadeáš Drahovský tretie miesto na 200 m vsp. a v kategórii seniorov získal Lukáš Vachan bronz na 50 m vsp.